KoLdun
Posty: 1
Rejestracja: wt 12 cze, 2018

wt 12 cze, 2018

Hej,
Przychodzę dzisiaj z pytaniem dotyczącym wyboru pierwszego instrumentu. Poszukuję klawiszowca do 750 zł. Nurtuje mnie pytanie dotyczące Masterkeyboardów. Na jakiej zasadzie one działają. Czy po podłączeniu do komputera a potem do subwoofera i na końcu do głośnika będzie wszystko działało cacy ?. A pytanie wyszło z tego powodu że waham się między wyborem:
M-Audio Keystation 88 MkII
https://www.thomann.de/pl/m_audio_keyst ... InBsIn0%3D

a

Yamaha EZ-220
https://www.thomann.de/pl/yamaha_ez220. ... arch_prv_5

MkII przemawia do mnie, bo ma 88 klawiszy, a nie ukrywam chciałbym grać po dłuższym okresie czasu na pełnym secie klawiszy.
Z kolei EZ-220 ma całkiem ciekawe rozwiązanie z podświetlaniem klawiszy co dla mnie byłoby wielkim uproszczeniem. Podłączyłbym do kompa i przez program Synthesia miałbym ułatwione granie (oczywiście tylko na początku). Z drugiej strony ma niestety tylko 61 klawiszy. Na początku nie będzie to problemem, ale z czasem się nim stanie.
Tutaj chcę też dodać, że potrzebuję, aby keyboard miał po prostu dźwięk zbliżony do fortepianu. Nie musi mieć 300 różnych kombinacji i dźwięków typu organy.

Także proszę o jakiekolwiek rady, m.in czy na Masterkeyboardzie można grać z podłączonym głośnikiem i komputerem z oprogramowaniem ?.
Z góry dziękuję i pozdrawiam,
K.

Holo
Posty: 129
Rejestracja: śr 02 gru, 2015

pn 09 lip, 2018

Wydaje mi się, że całkowicie od czapy dobrałeś te instrumenty. Przede wszystkim musisz się zdecydować jakiego rodzaju instrumentu szukasz. Czy ma to być klawiatura sterująca, która bez komputera się nie obejdzie, czy samowystarczalny instrument jakim jest keyboard. Ten keyboard yamahy nad którym się zastanawiasz to kompletna porażka. Beznadziejne brzmienie i w zasadzie zero możliwości. Jak już szukasz budżetowego keyboardu, to warto zastanowić się nad nową serią casio ct-x. Natomiast jeżeli kupisz klawiaturę sterującą, to musisz pamiętać, że nie tylko komputer i głośniki będą Ci potrzebny, ale i brzmienia a za bibliotekę dobrych brzmień trzeba będzie zapłacić więc koszty rosną.

Wróć do „Keyboard”