makroniarz
Posty: 2
Rejestracja: wt 02 lut, 2016

pn 17 paź, 2016

Cześć,
zastanawiam się nad zakupem instrumentu klawiszowego z prawdziwego zdarzenia (narazie grywałem sobie na Yamasze YPT-255, ale ciężko to nazwać dobrym sprzętem). Mam duży dylemat czy rozglądać się za pianinami cyfrowymi czy keyboardami. Lubię grywać utwory przeznaczone na pianino, zwłaszcza muzykę filmową. Do wydania mam gdzieś 1000-1500 zł, dlatego celuję w instrument używany. Fajnym bajerem jest to, aby instrument miał wgrane jakieś utwory do ćwiczeń i ten wyświetlacz, chociaż przy droższych sprzętach to już pewnie można je podłączać do komputera pod Synthesię (jestem początkujący w grze na klawiszach). Czy z klawiaturą dynamiczną naprawdę są takie różnice między pianinami cyfrowymi a keyboardami? Oczywiście chcę, żeby instrument je posaidał i miał 88 klawiszy. Tak więc: czy pianino cyfrowe czy keyboard oraz jakie modele polecacie. Z góry dziękuję za odpowiedź :) .

Holo
Posty: 129
Rejestracja: śr 02 gru, 2015

czw 20 paź, 2016

To dobrze, że chcesz się rozwijać. Keyboardy z sieciówek można traktować tylko i wyłącznie jako zabawki. Pianino powinno mieć ważoną klawiaturę młoteczkowa, która najwierniej będzie odzwierciedlać piano akustyczne. Myślę, że powinieneś poszukać czegoś z budżetowej serii cdp.

Wróć do „Keyboard”