vonMajak
Posty: 6
Rejestracja: wt 05 lis, 2013

śr 06 lis, 2013

Hej,

Jestem tu nowy i jeśli podobny wątek się już pojawił, prosiłbym admina o przeniesienie. Od kilku dni mam Kasio CTK 7000 i w sumie to mój pierwszy profesjonalny klawisz. Mam jednak wyraźnie problemy z rozróżnianiem przewrotów.
Jest opcja fingered 3, ale poza oznakowaniem przewrotu (np. C/E) zasadniczej różnicy w brzmieniu nie słuchać. Czy mógłby mi ktoś pomóc, gdzie popełniam błąd itp.?
Z góry dzięki

Bartek

Bratpol
Posty: 7
Rejestracja: wt 22 paź, 2013

czw 07 lis, 2013

Cześć.
Ja w CASIO WK-6600 zrobiłem Fingered 3 i działa. Jak grasz przewrót, to bas w podkładzie "czyta" dolny dźwięk postawionego przez Ciebie akordu. Nie wiem, dlaczego u Ciebie to nie działa. Spróbuj jeszcze raz i zatwierdź enterem.
Powodzenia.

vonMajak
Posty: 6
Rejestracja: wt 05 lis, 2013

pt 08 lis, 2013

Dzięki
No właśnie tak mam, że słyszy się jakąś różnicę na Fingered 3, ale nie we wszystkich utworach i dość mało wyraźną - tzn słychać różnicę harmonicznie, ale przy zagrywkach melodycznych już nie. Poza tym nie wiem jak to nagrywać, żeby odróżniał :-)

Bratpol
Posty: 7
Rejestracja: wt 22 paź, 2013

pt 08 lis, 2013

No bo tutaj różnicy melodycznej nie będzie, chodzi o podstawę basu - będzie taka, jaką zagra twój lewy, skrajny palec :)

vonMajak
Posty: 6
Rejestracja: wt 05 lis, 2013

pt 08 lis, 2013

Bratpol pisze:No bo tutaj różnicy melodycznej nie będzie, chodzi o podstawę basu - będzie taka, jaką zagra twój lewy, skrajny palec :)


No właśnie tutaj mam problem. Chodzi o to, że większość utworów, które pogrywam opierają się na akordach C/E i G/D, a w akompaniamencie występuje dogrywka melodyczna. Da się to zrobić, czy kupiłem niewłaściwy klawisz? :-/

Bratpol
Posty: 7
Rejestracja: wt 22 paź, 2013

wt 12 lis, 2013

Harmonia będzie trzymała się akordu C, a bas zagra dźwięk E - różnicy harmonicznej nie będzie.
PS C/E to układ: e g c, G/D to układ: d g h.

vonMajak
Posty: 6
Rejestracja: wt 05 lis, 2013

ndz 17 lis, 2013

Bratpol pisze:Harmonia będzie trzymała się akordu C, a bas zagra dźwięk E - różnicy harmonicznej nie będzie.
PS C/E to układ: e g c, G/D to układ: d g h.



Czyli po prostu mam za słabego klawisza, czy już wszystkie tak mają. A jeśli tak, to jaką funkcję wstawić przy komponowaniu stylu ustawić harmonię w takiej postaci? Niektóre wbudowane style tak mają.

Wróć do „Keyboard”