Marcusiaste
Posty: 1
Rejestracja: ndz 13 mar, 2016

ndz 13 mar, 2016

Dzień dobry,
To mój pierwszy post na forum, może od razu przejdę do rzeczy, proszę was o pomoc w wyborze sprzętu.
Nigdy nie miałem styczności z żadnymi instrumentami klawiszowymi, więc tak naprawdę nie wiem dokładnie czym się one od siebie różnią. Szukam czegoś typu keyboard/pianino, potrzebuję instrumentu kompaktowego żeby nie zajmował zbyt wiele miejsca, o jak najlepszych parametrach w cenie około 2000 zł. Nie proszę o konkretne modele, ale o typ, w grupie którego powinienem szukać, ewentualnie na których producentach się skupić. Keyboard, syntezator, czy istnieją jakieś niewielkich rozmiarów pianina cyfrowe? Zamierzam grać dla samej przyjemności grania, więc nie musi być to produkt półprofesjonalny, ale zależy mi na tym, żeby był w miarę dobry. Dzięki za odpowiedzi :)

Podrawiam,
Marcusiaste

Holo
Posty: 129
Rejestracja: śr 02 gru, 2015

sob 19 mar, 2016

Powinieneś dokładniej sprecyzować, co tak naprawdę zamierzasz grać i w jaki sposób. Jeżeli chcesz grając wykorzystywać automatyczny akompaniament, a nawet go tworzyć to najlepszym rozwiązaniem, byłby jakiś keyboard z sekwencerem. Jeżeli natomiast chcesz bardziej skoncentrować na tworzeniu własnych brzmień, to zdecydowanie najlepiej pójść w kierunku syntezatorów. Do grania tzw. fortepianówek, najlepszą opcją jest pełnowymiarowe pianino cyfrowe z ważonymi klawiszami.

Wróć do „Keyboard”