jarek1988
Posty: 1
Rejestracja: wt 02 gru, 2014

wt 02 gru, 2014

Witam. Nie trudno było mi znaleźć odpowiedzi na moje pytania, dlatego mam nadzieję, że nowy temat pomoże mi i innym użytkownikom. Planuję zakup keyboarda. Trochę już czytałem opinii na temat Casio czy Yamaha (myślę, że te dwie marki wchodzą w grę – chodzi o cenę). Z jednej strony czytałem, że Casio robi tylko zabawki. Jednak z drugiej strony czytałem, że ostatnio robi lepsze keyboardy niż wcześniej. Kwotę jaką chciałbym poświęcić to do 1500 zł. Czy powinno być dla mnie ważne aby keyboard miał więcej niż 61 klawiszy? Np. 76? W każdym razie więcej niż 5 oktaw. Dopiero chcę się uczyć, ale wiem, że szybko nie zmienię sprzętu także chcę mieć trochę na przyszłość. Nie interesują mnie zastosowania do disco polo bądź do grania na weselach lub imprezach. Chodzi mi o jak najlepsze brzmienie typu pianino, fortepian. Chciałbym grać jakieś rockowe ballady np. The Forgotten Green Day czy Bryana Adamsa coś, Jamesa Blunta itp. Oprócz tego chciałbym grać jakieś kościelne pieśni, kolędy. Także to tyle jeśli chodzi o specyfikację co bym chciał grać. Widziałem w jednym sklepie Casio WK6600 i WK7600. Ten drugi trochę droższy. Obie mają po 76 klawiszy. Czy do tego rodzaju muzyki z 76 klawiszami w tej cenie mogę znaleźć coś lepszego? Czy w ogóle potrzebne mi 76 klawiszy? Jeśli narodzą się jakieś pytania, z miłą chęcią odpowiem. Pozdrawiam.

yooki
Posty: 26
Rejestracja: pn 27 paź, 2014

wt 09 gru, 2014

Szczerze mówiąc jeżeli chcesz aby keyboard miał podobne brzmienie do pianina to lepiej od razu zainwestować w pianino, moim zdaniem keyboard to nie szczyt marzeń, ale na pewno będą posiadały podstawowe funkcje, które dadzą dobre brzmienie. Generalnie między pianinem a keyboardem jest ogromna różnica, w szczególności jeżeli chodzi o klawiaturę. Na Twoim miejscu zastanowiłaby się nad kupnem pianina. Z tego co widziałam Casio w nowych modelach zastosowali klawiaturę hebanową u innych producentów są plastikowe. Jako że jesteś początkujący pewnie na początku nie będziesz czuł różnicy, ale polecam sprawdzić je. Co do keyboardów to na początek fajnym rozwiązaniem będzie keybord Casio z podświetlaną klawiaturą, plus dodatkowe funkcje edukacyjne. Droższe keybordy mają sporo ciekawych funkcji i lepszą specyfikację. Gwarancja jest tutaj też sporym plusem, bo dają 3 lata na nie, a zazwyczaj producenci instrumentów dają tylko 2 lata. A co do oktaw, to jak faktycznie masz więcej motywacji do grania to kup instrument z większą ilością oktaw niż 5. A która yamaha Cię interesuje?

Tomek
Posty: 37
Rejestracja: ndz 14 wrz, 2014

ndz 14 gru, 2014

Kwota jaką zamierzasz przeznaczyć wystarczy na niezły keyboard bo na piano cyfrowe trzeba mieć ok dwójki chyba że coś z używanych egzemplarzy, ale z tym to rożnie bywa i można wtopić kasę. Ten Casio z serii WK wydaje się dość rozsądnym rozwiązaniem, natomiast sam musisz sobie odpowiedzieć na pytanie jakie masz ambicje muzyczne, bo może warto zastanowić się nad pełnowymiarową ważoną klawiaturą i zdecydować się na pianino cyfrowe.

Wróć do „Keyboard”