werda
Posty: 2
Rejestracja: pt 11 gru, 2015

pt 11 gru, 2015

Jak myślicie na co się zdecydować? Ze specyfikacji technicznej bardziej odpowiadało by mi Casio, ale Roland to znana marka, a o casio różne opinie krążą.

Holo
Posty: 129
Rejestracja: śr 02 gru, 2015

pt 11 gru, 2015

Tak specjalnie tymi opiniami się nie sugeruj. Rzeczywiście Casio przez ponad dziesięć lat spało, gdy wszyscy szli do przodu. Teraz za to pokutują, ale od 3-4 lat ostro gonią konkurencie i ich instrumenty zwłaszcza pianina cyfrowe i droższe keyboardy reprezentują naprawdę wysoki poziom. Ten WK jest naprawdę dobrym i wypasionym instrumentem, masz tam wszystko co potrzebne jest do grania, aranżacji czy komponowania. Z całym szacunkiem dla marki Roland, seria bk jest wyjątkowo nietrafiona. Poruszanie się po tym instrumencie potrafi doprowadzić do rozstroju nerwowego. Menu jest tak skonstruowane, że zanim cokolwiek zmienisz i zrobisz zdążysz się wyspać i zjeść.

werda
Posty: 2
Rejestracja: pt 11 gru, 2015

czw 04 lut, 2016

No kasę już prawie uzbierałam, tylko jeszcze zastanawia mnie na którym z nich będzie mi łatwiej robić i edytować swoje style. Oprócz samego grania, chciałam się trochę pobawić w aranżera.

harmonik
Posty: 135
Rejestracja: sob 21 lis, 2015

pt 05 lut, 2016

W zasadzie Holo już Ci udzielił odpowiedzi na to pytanie. WK jest znacznie bardziej przyjaznym i dającym większe możliwości aranżacyjne instrumentem niż rolek. Musisz teraz sobie to tylko przetrawić i zdecydować co wolisz i na czym Ci tak naprawdę zależy. Czy chcesz mieć instrument dający mniejsze możliwości za to bardzie uznanej marki, czy może jak to Holo określił marki która poprzednią dekadę przespała, ale produkcje ostatnich 3 lat stoją na naprawdę wysokim poziomie, a WK-7600 należy do zaawansowanych stacji roboczych na której można wiele zdziałać.

Wróć do „Keyboard”