sufler
Posty: 1
Rejestracja: pt 03 maja, 2013

pt 03 maja, 2013

Witam!
Od jakichś ośmiu lat jestem posiadaczem keyboarda Casio CTK-591 i mimo, że wiem, że większość profesjonalistów wyśmiewa Casio, ja jestem osobiście bardzo zadowolony z jego brzmienia i zagrałem już na nim mnóstwo profesjonalnych kawałków z różnych gatunków muzyki. Przez zdecydowaną większość czasu użytkowania sprzętu korzystam jednie z opcji brzmienia stereo piano. Niestety od dłuższego już czasu obserwuję niepokojący objaw, że podczas wydobywania niektórych dźwięków (szczególnie tych niższych i przy zwiększonej głośności) z głośników (szczególnie lewego) coraz bardziej daje się słyszeć takie nieprzyjemne brzęczenie, jak echo towarzyszące każdemu dźwiękowi. Co może być przyczyną tych problemów? Myślałem, że może to przez koty kurzu, które osiadły na membranie głośnika, ale nie mam ich jak stamtąd wydobyć, bo głośniki osłonięte są taką metalową kratką. Da się ją w ogóle jakoś ściągnąć?

Rafal
Posty: 41
Rejestracja: czw 29 sie, 2013

czw 29 sie, 2013

Jasne, że się da musisz tylko użyć do tego specjlanych narzędzi, jeżeli nie miałeś ich dostarczonych z głośnikami to musisz zapytać w sklepie muzycznym. Ja tak robiłem ze swoim modelem.

baseflive
Posty: 5
Rejestracja: pn 30 lis, 2015

pn 17 kwie, 2017

Witam.Po prostu jest uszkodzony głośnik/głośne granie/nadaje się tylko do wymiany.

Wróć do „Keyboard”