daan
Posty: 1
Rejestracja: ndz 04 paź, 2015

ndz 04 paź, 2015

Witam.
Zamierzam kupić jeden z poniższych sprzętów.

Yamaha PSR E 343 - kupię za 800 zł
Yamaha PSR E 443 - kupię za 1100 zł

Sprzęt ma być dla dziecka do nauki, jednak ja sam zamierzam sie też uczyć grać. Nie chcę przepłacać jednak sprzęt kupuje na lata i nie chcę za pół roku/rok żałować że nie dołożyłem 300 zł na bardziej przyszłościowy sprzęt. W planach mam poza nauką, być może podłączenie sprzętu do komputera (praca z programami do nauki gry - tworzenie własnej muzyki), wgrywanie styli...

Proszę was o radę co wybrać. Powiedzmy że pieniądze to sprawa drugorzędna.

Dziękuję z góry za opinie.

sanmateo915
Posty: 15
Rejestracja: pt 25 wrz, 2015

pn 19 paź, 2015

Witam .
Z tego co się orientuję to w wielu szkołach muzycznych nauczyciele polecają uczniom Yamahe Psr 443 jest może ona minimalnie droższa ale ma sporo lepsze voice i fajne podkłady/programy do nauki.
Kolega zaczynał na takim i włąsnie tez nauczyciel polecił mu ten model i w tej chwili robi u niego za 2 klawisz ;)

sanmateo915
Posty: 15
Rejestracja: pt 25 wrz, 2015

pn 19 paź, 2015

NO i oczywiście przez jakiś czas na pewno bedzie służył napewno nie rok ani dwa ale przy dobrym użytkowaniu nawet pare dobrych lat jak na przykłądzie mojego kolegi ;))

SoulRoe
Posty: 1
Rejestracja: czw 12 lis, 2015

czw 12 lis, 2015

Witam serdecznie wszystkich. Jestem nowy na forum i z góry przepraszam, że podepnę się do tego tematu, ponieważ niechę zakładać kolejnego ;)
Mam natomiast pytanie, co w przypadku Yamaha PSR - E353, co sądzicie o tym instrumencie dla początkującego. Jest to chyba troszkę bardziej rozbudowana wersja niz E343? Kiedyś dawno temu miałem Rolanda D-10 i grałem na nim, ale to było w moich latach młodości, a teraz po parunastu latach wracam do gry na instrumentach klawiszowych i chciałbym nabyć instrument od Yamahy dla początkujących, bo niestety muszę sobie sporo poprzypominać ;)
Zastanawiam się właśnie nad PSR - E353, czy to dobry wybór? Na PSR z serii S, to jeszcze za daleko, więc póki co chciałbym nabyc coś od Yamahy tak do 1000zł.
Pozdrawiam wszystkich forumowiczy.

pianini
Posty: 22
Rejestracja: wt 22 gru, 2015

pn 28 gru, 2015

SoulRoe, a czy koniecznie musi to być coś z yamahy? Z tych droższych modeli powyżej 2 tys. to zgadza się yamahy są fajne, a nawet co niektóre świetne, ale do tysiąca złotych to chyba że coś z używanych modeli wyższej klasy wybierzesz. Z nowych do tysiąca złotych bezkonkurencyjny pod względem funkcjonalności i brzmieniowym jest Casio CTK-4400.

melodia
Posty: 57
Rejestracja: pn 18 sty, 2016

pn 18 sty, 2016

Zdecydowanie popieram zdanie pianini. Ten model Casio CTK-4400 jest naprawdę bardzo udanym i bez porównania najlepszym w swojej klasie keyboardów do tysiąca złotych. 48 głosowa polifonia w ctk daje i pozwala na znacznie więcej niż 32 głosowa w psr e, a tryb lekcji w tym modelu jest bardzo dobrze dopracowany. Oczywiście możliwość podłączenia pod komputer to już standard, nawet w najprostszych modelach.

Wróć do „Keyboard”