eunji
Posty: 1
Rejestracja: śr 15 mar, 2017

śr 15 mar, 2017

:-o dopiero co zaznajamiam sie z keyboardem, wiec mam pytanie: wiadomo ze nuty literowe to C D E F G A H ale niestety jedna literka ma kilka klawiszy, w sensie zalozmy ze C to 5 klawisze i skad wiecie na ktory nacisnac, gdy w nutach literowych do piosenki jest napisane "C"? Na polskich stronach jest znosnie bo wtedy wszystko jest oznaczone kolorami, ale na zagranicznych juz nie i nie wiem jak np chce zagrac piosenke, i dane slowo to klawisz C, ale no kurcze który :( błagam o pomoc

harmonik
Posty: 135
Rejestracja: sob 21 lis, 2015

pt 17 mar, 2017

Koszmarnie zamotałeś i przyznam że nie do końca wiem o co Ci chodzi, mogę się tylko domyślać.
Keyboard jest wyposażony z reguły w pięć oktaw, każda oktawa składa się z dwunastu półtonów, z tych samych 12 dźwięków c, cis,d,dis,e,f,fis,g,gis,a,ais,h (różna nazwa może być dla określenia tego samego dźwięku np: cis i des w zależności od tonacji). Dźwięki te są w każdej oktawie takie same, tylko w różnym rejestrze (wysoka oktawa, niska oktawa). W szybkim zidentyfikowaniu danego dźwięku pomagają klawisze czarne które są odpowiednio ułożone po 2 i 3. Dźwięk C znajduje się przed każdą dwójką. Nie wiem jaki masz keyboard, ale w tych edukacyjnych na wyświetlaczu wszystko jest pokazane, który dźwięk naciskasz, jak on się nazywa i gdzie znajduje się na pięciolinii.

GandA
Posty: 2
Rejestracja: pn 20 mar, 2017

ndz 26 mar, 2017

Domyślam się że chodzi o powtarzającą się w każdej oktawie sekwencje, i o ile na stronach poświęconych muzyce itp, jest to zazwyczaj zapis np: CDEFGAH cdefgah c1d2e3f4g5a6h7 itd, to na stronach gdzie ludzie wymieniają się literowymi zapisami nut, oktawy wyróżnione są jedynie kolorami, więc gdy tego zabraknie i kolor jest jednakowy nie można rozróżnić która litera odpowiada której oktawie i nucie. Niestety nie wiem co Ci doradzić, może poszukaj stron gdzie materiał będzie czytelny, lub trenuj gre ze słuchu :) pozdrawiam
Gosia&Adam

Wróć do „Keyboard”