Trompka
Posty: 1
Rejestracja: ndz 05 kwie, 2015

ndz 05 kwie, 2015

Witajcie.

Jestem na kupnie klawisza. Chcę kupić Stage Piano, które będzie mi służyć do dwóch celów:

- sporadyczne występy sceniczne - nie jestem pianistą, ale czasem gram na pianie więc uwzględniam ten element.

- pisanie muzy:

Klawisz ma się bezproblemowo komunikować z moim MacBookiem i z programami Logic Pro X oraz Sibelius.

Ma mi umożliwić pisanie nutek metodą "granie live"

Budżet mam do powiedzmy 4 tysięcy choć jeśli znajdę fajny instrument to mogę go zwiększyć.

Podsumowując:

- Kompatybilność z MACOSX - priorytet nr 1
- Dobra młoteczkowa klawiatura
- Fajne brzmienia - jestem muzykiem od prawie 30 lat i mam wrażliwe ucho - plastikowe brzmienia będą mnie drażnić.

Znalazłem takie coś na przykład
i w tym samym sklepie taki model, lub kilka niższych tego samego producenta

Czy możecie mi coś podpowiedzieć ? Powiedzieć coś o tych modelach, lub podrzucić jakąś swoją propozycję? Najlepiej z linkiem do sklepu. Dodam, że chciałem instrument wziąć na raty więc w grę wchodzi wyłącznie nowy sprzęt i najlepiej ze sklepu w województwach Śląskim/Małopolskim

Z góry dzięki za pomoc i niech moc będzie z Wami

Tomek
Posty: 37
Rejestracja: ndz 14 wrz, 2014

śr 06 maja, 2015

Tym korgiem to mnie poraziłeś, kurzweil z kolei też wielkimi możliwościami w tym modelu się nie popisał. W dodatku oba instrumenty polifonią też nie grzeszą. Przy takich założeniach finansowych i zakładając, że szukasz nowej klapy a nie używanej zainteresuj się PX-5S. Jak na tak świetną klawiaturę waga instrumentu wynosi 11 kg, co przy wykorzystywaniu scenicznym ma duże znaczenia.
Polifonia 60 głosowa w korgu i 64 w kurzweilu, też blado wypada w porównaniu z 256 głosową w PX. Możliwości PX-5S są takie, że gdyby miał on napis Kurzweil kosztował by pewno ponad 10k, przy czym Casio, kosztuje ok 4k. O kwestii brzmienia nie będę się wypowiadał bo to jest kwesta gustu. Jeden woli blondynki, drugi brunetki, ale warto samemu się przekonać i zobaczyć jak ten instrument brzmi. Dla mnie rewelacyjnie brzmią zarówno instrumenty akustyczne jak i barwy syntezatorowe.

brian
Moderator
Posty: 422
Rejestracja: pt 29 maja, 2015

śr 09 wrz, 2015

Stage piano to dobry wybór, ale jeśli zależy Ci też na większych możliwościach to polecam pianina cyfrowe. Proszę
http://hurtowniamuzyczna.pl/offer/17/kl ... frowe.html
Warto też poszukać tutaj
http://olx.pl/oferty/q-pianino-cyfrowe/

witoldkolko
Posty: 19
Rejestracja: czw 14 maja, 2015

sob 19 wrz, 2015

brian, facet pisze o stage piano a nie o "pianinie cyfrowym" cokolwiek to miałoby znaczyć :) - tak jakby stage piano nie było cyfrowe.
z tego co czytam musi być przenośne i komunikować się z komputerem.
już pojawiła się propozycja - PX-5S. widziałem ten instrument nie raz i trochę się nim pobawiłem i to chyba będzie TO.
oczywiście koniecznie zapoznaj się z brzmieniami, ale jeśli bedziesz go używał sporadycznie, to na pewno znajdziesz kilka ciekawych presetów, albo sam je zrobisz. wydaje mi się, że ma fajnych cech:
1. bardzo dobra ważona klawiatura w tych pieniądzach (niestety nie ma jeszcze młoteczków - nie te progi)
2. lekki
3. możesz go używać jako wszechstronnego kotrolera midi - doczytaj o suwakach i pokrętłach

jeśli masz większy budżet (np. o kilka tys) to również się nada coś od Kawaii, ale nie będą tak dobrymi kontrolerami do pracy z komputerem jak Casio

harmonik
Posty: 135
Rejestracja: sob 21 lis, 2015

pn 18 sty, 2016

PX-560 wprawdzie przekracza zakładany w tym wątku budżet, ale naprawdę warto ten instrument choć dla porównania przetestować i porównać możliwości tego instrumentu z innymi. Technologia Hex Layer została zapożyczona ze wspomnianego już tu PX-5S, który jak żeśmy zgodnie tu stwierdzili jest warty zastanowienia. Brzmieniowo ten instrument jest rewelacyjny i z pewnością zaspokoi nawet najbardziej wybredne ucho. Możliwości edycyjne brzmień są niemal nieograniczone. Idealnie sprawdzi się zarówno w domowym studio jak i na dużej scenie podczas gry na żywo.

Wróć do „Syntezatory”