PatrykCBdg
Posty: 2
Rejestracja: sob 21 sty, 2017

sob 21 sty, 2017

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów. Chciałbym prosić Was o poradę przy wyborze nowego keyboardu. Przymierzam się do zmiany moich klawiszy (Casio WK200 - proszę bez śmiechu). Obecnie zastanawiam się pomiędzy Yamaha psr1500/2000, Yamaha Psr e433, Yamaha Psr s500/550 lub Korg PA50/60. Od kilku lat gram w zaciszu domowym, ale ostatnio stwierdziłem, że spróbuję swoich sił na drobnych imprezach okolicznościowych, a czasami jako zastępstwo kumpla w zespole grającym na weselach. Gram zarówno z ręki na fabrycznych stylach, jak i na tworzonych plikach midi. Chcę zmienić dotychczasowy sprzęt z uwagi na jego małe możliwości i dźwięk słabej jakości. Najważniejsze dla mnie przy poszukiwaniu nowego klawisza jest jakość i realne odwzorowanie dźwięku, funkcja pitchband oraz autoharmonize, możliwość podłączenia zewnętrznej pamięci oraz odczyt plików midi i możliwość wgrywania własnych styli. Mój górny limit cenowy to 1500 zł dlatego też szukam w sprzęcie używanym. Proszę o pomoc w doborze sprzętu i opinie na temat wyżej wymienionych modeli. Z góry dziękuje za wszystkie odpowiedzi. Pozdrawiam

polmo
Posty: 20
Rejestracja: czw 21 kwie, 2016

pn 06 lut, 2017

Leciwe te Twoje propozycje, ale jak jesteś obeznany w temacie i się znasz to na pewno nie wybierzesz żadnego stłuczonego, a ta nowsza psr-e na imprezy za cienka będzie. Możesz próbować którąś z tych starszych psr1500/2000, albo coś z rolanda e, a z nowych w tej cenie masz WK7200.

PatrykCBdg
Posty: 2
Rejestracja: sob 21 sty, 2017

śr 08 lut, 2017

Co do Yamahy to odpuszczam temat. Obecnie celuje pomiędzy Korg PA 60 a Roland E50. Jeżeli chodzi o parapety od Casio, to jakoś mnie nie przekonują więc nie biorę ich pod uwagę.

polmo
Posty: 20
Rejestracja: czw 21 kwie, 2016

ndz 12 lut, 2017

Ten rolek jest warty zobaczenie, e50 był modelem naprawdę udanym i mimo swoich lat daje radę. Co do casio, to dla samego porównania warto zobaczyć, bo jest to dość nowy model, a to na co się ostatecznie zdecydujesz to już inna bajka :)

Wróć do „Keyboard”