karai7
Posty: 1
Rejestracja: pt 13 paź, 2017

pt 13 paź, 2017

Zacznę od tego, że z instrumentami nigdy nie miałam do czynienia. W szkole uczyłam się zapisu nutowego i pamiętam go do dziś. Kupiłam keyboard, chociaż marzy mi się pianino, ale wiadomo, grać nie umiem więc nie będę od razu kupować pianina. Kupiłam więc keyboard z ekranikiem, który pokazuje jaką nutę się gra. Kupiłam też książkę do nauki w empiku "keyboard kurs dla początkujących" pana Krzysztofa Raduła. Książka jest porażką. Nie rozumiem z niej WIELU rzeczy. Zależało mi na graniu prawą i lewą ręką z nut z kluczem basowym, nie wiem po prostu uważam, że to wygodniejsze, ale większość książek do nauki gdy na keyboardzie maja tylko jedną pięciolinie jakby klucz basowy nie istniał. Nie wiem czy tak jest własnie z keyboardem, ale jak już pisałam nastawiam się bardziej na pianino, keyboard miał być tylko PRZEJŚCIEM i nauką. Przez to strasznie się pogubiłam. Nie rozumiem tych całych akompaniamentów na keyboard. Przecież są straszne, brzmią tandetnie. chce sama grać a nie żeby instrument grał mi jakąś okropną melodyjkę, a ja muszę do niej grać kilka nutek. Dlatego proste pytanie, JAKA książka nada się dla mnie, taka w której będzie napisane o kluczu basowym.
Nie chce używać tych wszystkich "super ekstra" efektów na keyboardzie, są okropne, moim zdaniem nie brzmią dobrze, chcę jedynie się nauczyć normalnie grać, z nut, obiema rękoma, normalnie grac lewą akord i w tym czasie grać prawą resztę. Niby proszę o banał jakby się mogło wydawać, ale przewertowałam sporo książek i w żadnej nie widziałam klucza basowego, ani opisu jak grac obiema rękoma.


Leshek123
Posty: 1
Rejestracja: śr 27 gru, 2017

śr 27 gru, 2017

Cześć

Twój problem to zła kolejność. Najpierw zbieramy informacje, a potem kupujemy :-)
Jeśli zrobiłaś odwrotnie to pojawi się kilka problemów.
Co do nut, to po prostu szukaj tych na pianino, a nie na keyboard.
Co do instrumentu, to wyłącz funkcję automatycznego akompaniamentu i używaj całej klawiatury do gry.
Pewnie w jakimś momencie okaże się, że brakuję Ci 1 oktawy, aby zagrać jakiś utwór. Dokuczliwy też bywa brak pedału sustain czy dynamicznej klawiatury.
Tak więc kiedy dojdziesz do etapu nauki, "dalej się nie da" :-) - szukaj cyfrowego pianina lub choć keyboardu z 76 klawiszami np seria Casio WK.
Druga opcja to nauczyć się gry na keyboardzie - automatyczny akompaniament LR i linia melodyczna PR.
Kiepska jakość akompaniamentu w takich wykonaniach to kwestia bardziej klasy instrumentu niż jego rodzaju. O wiele szybciej opanujesz swoje pierwsze utwory niż na pianinie więc też mniejsza szansa że zniechęcisz się do muzykowania. Pozdrawiam i życzę dużo radości z gry.

haggard
Posty: 119
Rejestracja: śr 14 sty, 2015

sob 17 lut, 2018


Rochu
Posty: 15
Rejestracja: wt 07 lut, 2017

pn 19 lut, 2018

Błędem było to, że zdecydowałaś się na keyboard a nie od razu na pianino. Kiepskie brzmienie Twojego keyboardu zapewne wynika z tego, że jest to jakiś najtańszy produkt, od którego trudna wymagać realnego brzmienia akustycznego fortepianu. Jeżeli w ogóle Cię funkcje keyboardu nie interesowały, to po co taki instrument kupowałaś. Teraz są niedrogie budżetowe pianina, z dobrą klawiaturą, których cena jest niewiele droższa od keyboardów edukacyjnych. Doradzam pójść w tym kierunku. Jak cienko z gotówką, to teraz często można na jakieś raty z zerowym oprocentowaniem wziąć. Uważam, że to będzie dla Ciebie najlepsze rozwiązanie. I tak na koniec żebyś znowu tylko nie popełniła jakiegoś błędu podczas zakupu to pamiętaj, że najbezpieczniej jest kupować w polskich a nie zagranicznych sklepach.

Wróć do „Keyboard”