gores87
Posty: 1
Rejestracja: czw 09 maja, 2013

czw 09 maja, 2013

Witam. stałem się posiadaczem wyżej wymienionego instrumentu i mam problem. Po włączeniu dynamiki nie działają wszystkie klawisze( nie wszystkie wydają dźwięk) Dwie oktawy graja tak jakby dynamika była wyłączona. Jedna oktawa gra dużo ciszej od drugiej, niektóre dźwięki wogóle nie działają. Rozebrałem instrument przetarłem płytkę spirytusem, gumki wypłukałem pod bieżącą wodą. Zacząłem skrecać i pomyślałem że pozamieniam gumki na oktawach(np ta z 4 oktawy pójdzie na 1). Po skreceniu i podłączeniu wygląda to tak. Z dynamika jest tak samo jak było tylko że pozamieniało się to w oktawach. Po wyłączeniu dynamiki od 2 do 5 oktawy jest w miare ok(nie ma jednego dźwięku w piatej oktawie i nie gra wogóle ostanie C ) dramat jest w pierwszej oktawie z dźwiękami F i G. Raz graja raz nie, raz zagrają z lekkim opóźnieniem. dodam że gumki były już kiedyś zmieniane bo wszystkie chyba są inne. inne kolory gumek itp. Co mogę z tym zrobić, jakieś rady pomysły. Jest to strasznie irytujące i dyskwalifikuje grę. Liczę na Was. Pozdrawiam

baseflive
Posty: 5
Rejestracja: pn 30 lis, 2015

pn 17 kwie, 2017

Witam.Tylko wymiana wszystkich gumek/na nowe/może pomóc.

pomocny
Posty: 7
Rejestracja: wt 18 kwie, 2017

wt 18 kwie, 2017

Proponuję zwracać uwagę na daty, bo problem poruszony został 4 lata temu i raczej autor nie jest już tematem zainteresowany.
Sprzęt na którym pracuje: Nord Stage 2 i Casio PX-5S

Wróć do „Keyboard”