eduacea
Posty: 3
Rejestracja: śr 15 mar, 2017

śr 15 mar, 2017

Witam, mam pytanie do znawców instrumentów klawiszowych. Prowadzę placówkę edukacyjną dla dzieci i młodzieży, gdzie odbywają się zajęcia pozaszkolne. Jest modelarstwo, plastyka, gitara, szachy, a teraz chciałam to jeszcze rozwinąć o keyboard. Będę chciała kupić ze 3 keyboardy, tylko nie wiem jakie najlepiej by się sprawdziły.

harmonik
Posty: 135
Rejestracja: sob 21 lis, 2015

śr 15 mar, 2017

Na początku proponuję określić budżet jaki zamierzasz przeznaczyć i czy maja to być nowe instrumenty czy używane. Następnie jak mają wyglądać zajęcia, kto ma je prowadzić, bo jak dzieciaki mają same się edukować to długo pewno te keyboardy nie podziałają.

eduacea
Posty: 3
Rejestracja: śr 15 mar, 2017

śr 15 mar, 2017

Instrumenty muszą być nowe, bo faktura będzie potrzebna. Zakładam na ten cel 2500 do 3000 zł na te trzy instrumenty. Zajęcia będą prowadzone przez instruktora nauki gry na keyboardzie.

harmonik
Posty: 135
Rejestracja: sob 21 lis, 2015

śr 15 mar, 2017

Czyli mamy mniej więcej do tysiąca na instrument. W tej cenie są to keyboardy typowo edukacyjne przeznaczone jak sama nazwa wskazuje na początek muzycznej przygody, co nie znaczy że i zaawansowani muzycznie nie mogą na nich grać. Te keyboardy mają tzw. system lekcji dzięki któremu nawet osoby niemające wcześniej do czynienia z klawiszami w łatwy sposób pokonują pierwsze trudności w nauce. Oczywiście bardzo dobrze, że będzie instruktor, bo żaden nawet najlepszy system nie zastąpi nauczyciela w realu. Proponowałbym sobie zobaczyć instrumenty marki casio, która ma dwie serie keyboardów edukacyjnych CTK i LK. Bardzo udanym modelem jest ctk-4400, który w półce do tysiąca złotych jest bezkonkurencyjny. Seria LK, to instrumenty z podświetlaną klawiaturą, które rewelacyjnie się sprawdzają zwłaszcza podczas edukacji najmłodszych. Nie wiem czy maja to być trzy identyczne model, czy mogą być róże. Jeżeli maja być to identyczne keyboardy, to proponował bym ten ctk-4400, gdzie wyrabiamy się w 3 tys i jeszcze na słuchawki zostanie, bo przy grupowym nauczaniu na pewno się przydadzą. Jeżeli miały by być to trzy różne modele, to można by było zrobić taka konfigurację: ctk-6200, który kosztuje ok 1200 zł, ale jest to już dość mocno zaawansowany i do tego bardzo dobrze brzmiący keyboard i na pewno przydałby się taki w stajni. Model ctk-4400, o którym już wspomniałem, a który kosztuje ok. 900 zł i np model lk-247 z podświetlanymi klawiszami, który kosztuje ok.950 zł. Tam delikatnie wyjdziemy poza budżet może z 50 czy 100 zł, ale wszystkie te modele maja już klawiaturę dynamiczną, wszystkie są wyposażone w złącze usb-midi, co pozwoli na podłączenie instrumentu pod komputer i da jeszcze większe możliwości.

Wróć do „Keyboard”