Aleksandra
Posty: 2
Rejestracja: sob 25 lut, 2017

sob 25 lut, 2017

Cześć, przymierzam się do zakupu keyboarda. Na te z twardym dyskiem mnie nie stać, ale zastanawiam się o jakiej pojemności kartę można zastosować w takich tańszych keyboardach i ile tam np: utworów można zmieścić.

harmonik
Posty: 135
Rejestracja: sob 21 lis, 2015

sob 25 lut, 2017

Z reguły w budżetowych keyboardach możemy stosować karty o pojemności od 2 do 32 GB. Jeżeli chodzi o pojemność takich kart, to można nawet na tych najmniejszych mnóstwo materiałów zgromadzić. Zapis cyfrowy jest w tym przypadku naprawdę nieduży. Średnio plik midi z jakimś podkładem zajmuje od 60 do100 kb, wiec naprawdę można setkami tego nawrzucać. Oczywiście już plików audio tyle nie zmieścimy, ale też te tańsze keyboardy nie mają możliwości odtwarzania takich plików jak mp3 czy wav.

Aleksandra
Posty: 2
Rejestracja: sob 25 lut, 2017

wt 28 lut, 2017

To dobrze, bo chciałbym sobie pewne swoje utwory uwiecznić. Nieraz coś fajnego wymyślę, ale na drugi dzień często nie mogę sobie przypomnieć motywu i stąd zapis wskazany :)
a jaki model w granicach 1500 zł jest dobrze rozbudowany, tak by mogła różne aranżacje tworzyć.

polmo
Posty: 20
Rejestracja: czw 21 kwie, 2016

wt 28 lut, 2017

Ja mam WK -6600, jest to bardzo dobry ze sporymi możliwościami keyboard, który mieści się w Twoim budżecie. Spokojnie można na nim robić podkłady muzyczne, style i całe utwory wielościeżkowe, no i instrument ma klawiaturę 76 klawiszową, co przy bardziej rozbudowanych utworach jest wygodne.

Wróć do „Keyboard”