Tropicalny
Posty: 1
Rejestracja: ndz 11 gru, 2016

ndz 11 gru, 2016

Forumowicze, mam problem z podjęciem decyzji o zakupie mojego pierwszego keyboardu, na którym zacznę się uczyć gry na klawiszach :-o .
Osobiście nie chcę wydać więcej na sprzęt niż te 700 zł, opcjonalnie można dołożyć te 200 zł, jeśli różnica między tymi sprzętami miała być znacząca.
Moimi typami są CASIO CTK 3200 i YAMAHA PSR E253. Od razu powiem, że nie zależy mi na dźwięku pianina, a raczej na modyfikowaniu dźwięku i dużej ilości funkcji (zainteresował mnie ten pitch przy Casio). Ogólnie chciałbym grać coś w klimacie synthpopu, ale wiadomo to dopiero początki. Przeglądając fora zauważyłem ogólną niechęć do Casio. I tutaj moje pytanie: czy naprawdę jest tak źle i często występuje problem z wykonaniem, dźwiękiem itp. przy tym producencie? Oczywiście można podrzucać własne propozycje. Za odpowiedzi z góry dzięki ;-)

harmonik
Posty: 135
Rejestracja: sob 21 lis, 2015

pn 12 gru, 2016

Casio w latach 80 i na początku lat 90 było na topie. Nie jeden muzyk starszego pokolenia rozpoczynający swoją karierę na przełomie lat 70 i 80 grał na syntezatorach tej marki. Niestety pod koniec lat 90 i na początku obecnego wieku sytuacja się odmieniła i casio zaczęło zostawać mocno w tyle. Ale sytuacja diametralnie się zmieniła w 2014. Firma zmieniła zupełnie swoją dotychczasową politykę, zatrudniła nowych inżynierów i zaczęła wchodzić na rynek instrumentów profesjonalnych, co również dobrze przełożyło się na instrumenty edukacyjne. Osobiście jeżeli miałby Ci doradzić, to jeżeli masz możliwość dołożenia tych 200 zł, to najbardziej będziesz zadowolony z modelu ctk-4400. To jest instrument, który naprawdę dobrze brzmi i w swojej klasie należy do najlepszych.

brian
Moderator
Posty: 422
Rejestracja: pt 29 maja, 2015

czw 22 gru, 2016

Ja bym dołożył i jeśli lubisz Yamahę to ta będzie w sam raz
https://muzyczny.pl/140259_Yamaha-EZ-220-keyboard-instrument-klawiszowy.html
Ale sam wybrałbym ten keyboard
https://hurtowniamuzyczna.pl/offer/19/25458/kurzweil-kp100.html

Wróć do „Keyboard”