Kubeg
Posty: 1
Rejestracja: śr 23 lis, 2016

śr 23 lis, 2016

Witam,

mam dwuletnie doświadczenie z graniem na fortepianie dzięki nauce w PSM. Niestety naukę zakończyłem a sam fortepian był tylko przedmiotem dodatkowym jednakże sama gra zaintrygowała mnie, więc chciałbym poszerzyć moją naukę i umiejętności. Zwracam się więc do Was z pytaniem jaki keyboard byłby dla mnie dobry. Miło by było, gdyby owy keyboard miał jakąś funkcję nauki (lekcje lub tego takiego rzeczy).
Mam ok. 1000 zł do przeznaczenia. Byłbym w stanie zakupić używany lub nowy. Jeżeli coś by było trochę ponad moje koszta, byłbym także zainteresowany.

Dziękuję i pozdrawiam :)

melodia
Posty: 57
Rejestracja: pn 18 sty, 2016

wt 29 lis, 2016

Z nowych keyboardów ja bym Ci doradziła ctk-6200. Wprawdzie przekracza trochę twój budżet, ale jest to już keyboard naprawdę dobrze brzmiący a przy tym dysponujący sporymi możliwościami aranżacyjnymi.

brian
Moderator
Posty: 422
Rejestracja: pt 29 maja, 2015

pt 02 gru, 2016

Keyboardy edukacyjne w tej cenie nie będą powalały brzmieniem. Z ciekawszych keyboardów znalazłem takie
https://hurtowniamuzyczna.pl/offer/19/25457/kurzweil-kp110.html
https://muzyczny.pl/157558_Yamaha-PSR-E-353-keyboard-instrument-klawiszowy.html

harmonik
Posty: 135
Rejestracja: sob 21 lis, 2015

śr 07 gru, 2016

Skoro już masz dwuletnie doświadczenie w grze na fortepianie, to może warto by było rozejrzeć się za pianinem cyfrowym. Wprawdzie za tysiąc nie kupisz nowego, ale może na raty sprawić sobie taki gwiazdkowy prezent. Teraz np: na allegro można kupić w systemie ratalnym z zerowym oprocentowaniem.

muzyk
Posty: 34
Rejestracja: ndz 24 kwie, 2016

śr 07 gru, 2016

Zgadzam się z przedmówcą, skoro chodziłeś do szkoły muzycznej na fortepian, to niema sensu się cofać do keyboardu, tylko najlepiej zainwestować w pełnowymiarową klawiaturę ważoną. Keyboard miałby sens gdybyś np: szukał jakiegoś aranżera do produkcji swoich styli czy aranży, ale na taki instrument też potrzebny trochę większy budżet. Jeżeli myślisz o rozwijaniu swoich umiejętności technicznych gry, najlepsza byłaby pełnowymiarowa klawiatura młoteczkowa ważona. Całkiem przystępne cenowo są pianina z serii cdp. Mając dobrą klawiaturę i przyjemnie brzmią i na pewno do amatorskiego muzykowania taki model cdp-130 będzie lepszym rozwiązaniem niż niejeden keyboard.

Wróć do „Keyboard”