DLimsad
Posty: 2
Rejestracja: wt 21 cze, 2016

śr 22 cze, 2016

Witam,
Od jakiegoś czasu zastanawiam się nad zakupem nowego klawisza w cenie do 2000 zł. Obecnie jestem posiadaczem średniowiecznego keyboarda Casio, który delikatnie rzecz ujmując przestał mi wystarczać. Dla jasności, miałem około 7 lat przerwy od grania, a i wcześniej nie byłem wirtuozem więc klawisz raczej edukacyjny, do zastosowań typowo amatorskich. Jestem prawie zdecydowany na Yamahę, ale mam dylemat pomiędzy modelami PSR EW400 a Piaggero v60/v80. Psr wydaje się oferować więcej możliwości w podobnej cenie, ale z jakiegoś niewytłumaczalnego powodu kusi mnie linia Piaggero, być może przez to że wygląda bardziej jak pianino cyfrowe. Z tego powodu proszę o pomoc w podjęciu decyzji. Załączam moje wymagania dotyczące sprzętu.

Obowiązkowo:
- klawiatura dynamiczna
- co najmniej 76 klawiszy,
- wbudowane głośniki,
- możliwość podłączenia słuchawek,
- dobrze brzmienia (szczególnie pianina)

Mile widziane, ale może tego nie być:
- używalne style
- możliwość dogrywania własnych styli
- pokrętła do modyfikacji brzmienia w czasie rzeczywistym
- baza akordów
- możliwość zapisu ustawień i szybkiego wczytania jednym kliknięciem

Jak jest to dobrze, jak nie to trudno:
- aprregiator
- możliwość nagrywania
- "ściąga" pokazująca na pięciolinii które dźwięki są aktualnie grane.
- zasilanie z baterii (sprzęt ma być do użytku tylko domowego).

Z góry dziękuję za pomoc. Jeżeli pominąłem jakąś istotną informację, chętnie jej udzielę. Nie jestem bardzo przywiązany do Yamahy i tych konkretnych modeli, więc inne również mogę rozważyć.

Z góry dziękuję za pomoc.

harmonik
Posty: 135
Rejestracja: sob 21 lis, 2015

czw 23 cze, 2016

Czytając Twoje oczekiwania wobec instrumentu i patrząc na modele, którymi jesteś zainteresowany odnoszę wrażenie, że spisałeś je ze specyfikacji psr ew400, która zamieszczona jest na stronie. A skoro tak, to czy mamy Cię tylko utwierdzić w Twojej decyzji, czy szukasz może innych opcji. Jeżeli szukasz innych rozwiązań, to poczytaj sobie i posłuchaj wk-7600, który dysponuje m.in. większą bo 64 głosową polifonią, większym bo 16 ścieżkowym sekwencerem i generalnie jest znacznie lepszym dającym większe możliwości instrumentem.

DLimsad
Posty: 2
Rejestracja: wt 21 cze, 2016

czw 23 cze, 2016

harmonik pisze:Czytając Twoje oczekiwania wobec instrumentu i patrząc na modele, którymi jesteś zainteresowany odnoszę wrażenie, że spisałeś je ze specyfikacji psr ew400, która zamieszczona jest na stronie.


Najpierw określiłem większość ostatecznych wymagania a dopiero później zacząłem szukać, więc spisanie odpada :-D . Dzięki za pomoc.

Przed chwilą jeszcze naszła mnie taka myśl, czy ja na pewno potrzebuję tych wszystkich styli, 500 dźwięków i tym podobnych? Do tej pory używałem może 10 dźwięków, styli ani razu. Powodem dla którego zdecydowałem się na wymianę sprzętu były (według mnie) dziwne dźwięki pianina i cała masa kwestii związanych z klawiaturą takich jak: za mała ilość klawiszy, brak rozpoznawania dynamiki nacisku i wysoki poziom głośności, a szczerze to keyboarda szukałem chyba tylko dlatego że aktualnie mam tego typu sprzęt.
Czy takich kilku ładnych, dopracowanych brzmień jak pianino, organy i smyczki nie oferują przypadkiem pianina cyfrowe i nie warto by było poświęcić kilku bajerów i całej masy brzmień i styli które by się kurzyły w zamian za dużo lepsza, pełną klawiaturę? Czy kupowanie nowego pianina cyfrowego w cenie około 2000 - 3000 zł ma w ogóle sens?

Holo
Posty: 129
Rejestracja: śr 02 gru, 2015

pn 27 cze, 2016

A to już musisz sam zdecydować, czy szukasz keyboardu czy pianina, bo na razie to jak widać sam nie wiesz czego chcesz. Jeżeli nie zamierzasz korzystać z automatycznego akompaniamentu to poco w ogóle rozważać zakup keyboardu, którego główne przeznaczenie jest właśnie takie. Jak zależy ci na dobrym brzmieniu pianina i dobrej klawiaturze to po prostu kup pianino cyfrowe. Do trójki można już kupić całkiem dobrej klasy instrument. Doradzałbym zainteresować się pianinami z serii privia. Są to instrumenty świetnie brzmiące, z bardzo dobrze dopracowaną klawiaturą ważoną i w tej półce cenowej bez wątpienia jedne z najlepszych.

Wróć do „Keyboard”