korkam
Posty: 1
Rejestracja: sob 02 sty, 2016

sob 02 sty, 2016

Witam,
Jestem szczęśliwym posiadaczem Yamahy P-105, ale nurtuje mnie jeden problem. Jak podłączyć go pod netbooka aby można było zmieniać barwę dzwięku,dodawać dodatki itd? Jaki program do tego na netbooka ? Posiadam Windowsa 7. Dziękuje i liczę na szybką odpowiedź :)

muzyk
Posty: 34
Rejestracja: ndz 24 kwie, 2016

ndz 24 kwie, 2016

Programów muzycznych nie brakuje zarówno tych komercyjnych jak i tych darmowych. Najprostsze podłączenie to poprzez kabel usb - midi, do tego musisz mieć bibliotekę brzmień i możesz zacząć działać. To tak najprościej i w skrócie ujmując, ale żeby to dobrze i bez opóźnień działało powinieneś zaopatrzyć się w dobrą kartę muzyczną midi lub zewnętrzny interfejs. Ja do swoich produkcji muzycznych używam programu Ableton. Do spięcia mojego całkiem niedawno kupionego Casio PX-560 z komputerem używam interfejsu zewnętrznego m-track. W ustawieniach programu dodatkowo zmniejszam wartość czasu latencji i wszystko śmiga bez opóźnień.

zenek
Posty: 2
Rejestracja: ndz 22 maja, 2016

ndz 05 cze, 2016

muzyk, a mógłbyś coś napisać jak Ci się ten twój PX sprawdza w robocie, bo szukam czegoś takiego co by się sprawdziło i w domu i na scenie. Żyje głównie z grania koncertów disco-polo i w zasadzie 88 klawiszy to ani w domu, ani na scenie mi nie potrzeba, ale od przybytku głowa nie boli. Poza tym już sam gratów nosić nie muszę :)

muzyk
Posty: 34
Rejestracja: ndz 24 kwie, 2016

wt 07 cze, 2016

Nie od dziś wiadomo, że wybór instrumentu muzycznego jest sprawą bardzo indywidualną i każdy powinien dopasowywać sobie instrument do swoich potrzeb i oczekiwań. To czy Ci 88 ważonych klawiszy potrzebna do grania disco-polo to musisz sam zdecydować, pewno raczej niekoniecznie, natomiast jest to niewątpliwie świetne stage piano z dającym ogrom możliwości brzmieniowych syntezatorem. 17 ścieżkowy sekwencer i 256 głosowa polifonia spokojnie zaspokoi ambicie niejednego aranżera.

Wróć do „Pianino”