kolasm
Posty: 2
Rejestracja: pt 03 kwie, 2015

śr 27 sty, 2016

Cześć,

Gram 15 lat na klawiszach, zaczynałem od fortepianu, potem doszło granie w zespole i domowe kompozycje, teraz wróciłem do czystego piana.

Szukam instrumentu, z przede wszystkim jak najbardziej realną klawiaturą i brzmieniem fortepianu.

Posiadałem już Korga SV1 oraz Korga Krome. Klawiatura RH3 w SV1 byla świetna, za to Krome miał lepsze brzmienia. Z góry wykluczam tanie polskie produkcje lub produkty Casio. Jakość idzie w parze z ceną, także jestem gotowy dobrze zapłacić za porządny kawałek klawisza.

Z chęcią poznałbym Wasze opinie.
Roland? Yamaha? czy może znowu Korg? Albo coś wogóle innego?

Z góry dzięki!

brian
Moderator
Posty: 422
Rejestracja: pt 29 maja, 2015

śr 03 lut, 2016

Zanim coś polecę to mam pytanie. Mówisz, że Casio odpadają, ale czemu? Fakt, że nie jest to Roland, ale mimo to niektóre modele mają świetne, na przykład ten
https://rigexpert.pl/pl/p/Casio-AP-450- ... frowe/8164
Mówisz, że możesz wydać więcej za dobrą jakosć, więc mam nadzieje, że moja propozycja nie będzie zbyt droga. Jakosć kojarzy mi się z pianinami Rolanda i Korga tak jak mówisz, ale przede wszystkin cenię instrumenty marki Kurzweil.
https://hurtowniamuzyczna.pl/offer/17/1 ... 10-sr.html

pianini
Posty: 22
Rejestracja: wt 22 gru, 2015

śr 10 lut, 2016

Też mnie zastanawia awersja niektórych forumowiczów, zastrzegają się już na wstępie, że wszystko biorą pod uwagę tylko nie ta czy inna marka, jak by miała ona ich ugryź. Zamiast spokojnie poczekać na opinię pozostałych, nie sugerując wcześniej nie czego, to sami zawężają sobie możliwości wyboru. A przecież nikt nikogo na siłę nie zmusza do zakupu określonej marki czy modelu. Każdy wyraża, tylko swoje spostrzeżenia i sugestie. Ja np: odnosząc się do propozycji briana uważam, że te AP-450 jest naprawdę instrumentem dającym spore możliwości i wartym zastanowienia. Kurzweil, natomiast dysponuję w mojej ocenie zbyt małą polifonią jak na instrument z tej półki cenowej.

Wróć do „Pianino”