maronpl
Posty: 3
Rejestracja: wt 13 paź, 2015

wt 13 paź, 2015

Witam Wszystkich,

Pytanie w temacie bardzo ogólnikowe dlatego śpieszę z wyjaśnieniem. Chciałbym w niedalekiej przyszłości zastąpić obecne Casio ctk 731 na coś nowszego.
Wiem, że żeby było lepiej to mógłbym kupić cokolwiek z Korga czy yamahy ;)
Keyboard używam hobbistycznie, nie na wesela - można powiedzieć z zamiłowania.
Muzyka jaką preferuję to disco, dance, muzyka rozrywkowa (szeroko pojęta) ale też i różne piosenki.
Tak więc sample basów, perkusji jak i jakieś Dance Kity były by tutaj kluczowe.
Do tego gdzieś w planach chciałbym coś spróbować z FL studio tak więc możliwość podpięcia keya do kompa byłaby plusem.
Po wstępnej analizie filmów na YouTube wpadła mi w ucho Yamaha PSR S750 i Korg Pa 500.
Będę wdzięczny za każdą wskazówkę odnośnie tych keyboardów ( lub innych np. S650, S710 itp.).
Najważniejsze dla mnie by było tworzenie własnych styli i tu prośba osób, które miały styczność z tymi keyboardami o podanie różnic, opinii, które lepsze, praktyczniejsze itp.
Tworzenie własnych styli jaki kwestia brzmień jest dla mnie priorytetem, ponieważ traktuję muzykę jako świetną zabawę oraz niejednokrotnie odskocznie od szarej rzeczywistości :)

Cena jaką byłbym w stanie przeznaczyć na ta chwilę to ok. 2500 PLN. Oczywiście za używkę bo nie sądzę bym kupił nowy za te pieniądze :)
Z góry dziękuję za każdą odpowiedź, radę.

centrino
Posty: 3
Rejestracja: śr 14 paź, 2015

czw 15 paź, 2015

Witam.
Ja również wiele lat grywałem an Casio CTK 731 i naprawdę świetnie mi się na nim grało (oczywiście mam go do tej pory) ale nadszedł czas zmiany klawisza i w sumie myślałem tak jak Ty bo pytając otoczenie wszyscy mówili mi popatrz za dobra Yamaszka korgiem czy rolandem.
Hmm jak się później okazało na oglądałem się filmów na Yt i nabrałem chęci na korga pa 500 tak wiec odwiedziłęm kolege który ma taki klawisz by sprawdzić jak to śmiga. Wstępnie ograłem sobie ten kalwisz i stwierdziłęm no fajny dużo osob go ma na Yt pełno filmów z super wykonaniami myślałem że czemu by nie.
Chciałem też sprawdzić jak graja pozostałe klawisze yamaha i roland więc pewnego wolnego popołudnia wybrałem się do sklepu muzycznego gdzie była Yamaha psr 750 klawisz naprawdę niczego sobie powiedziałbym wrecz ze lekko przeważający nad korgiem ale po podłączeniu do nagłośnienia dzwięk już mnie tak nie zachwycił niestety.Co do rolanda to sprawdzałem gw8 i też spodobały mi się voice itd. Nagle Pan z obsługi mówi że mają nowość z firmy Casio ,
Pomyślałem w sumie to mam już Casio ale ciekawość nie pozwoliła mi odejśc. Facet podłaczył mi klawisze do nagłośnienia po czym sam zaprezentowął mi jak działa ten klawisz lata i wkońcu sam usiadłem przed Tym klawiszem i momentalnie prszeszło mnie tysiąc mysli :
a to mówili zeby wziać korga,yamahe itd
a to przecież cena tamtych jest duzo wyzsza niż sobie wyobrażałem, a ten nowy kosztuje mniej wyżej wymienione używane .
przecież niektóre funkcje czy voice ma lepsze itd
wcale nie odbiega od reszty

I wiesz co. ? Wybrałem Casio a dokładnie Wk 7500 . Garm na nim do teraz i naprawde nie chcę go zmieniać na żaden inny , spedzam nad nim około 6-7 h tygodniowo i nie rozgryzłem wszystkich jego funkcji co juz mnie powoli przeraża abo nie spodziewałem się że ma tyle niespodzianek w sobie.
Gorąco polecam ten klawisz masz tu dwa linki posłuchaj jak chodzi perkusja w tym klawiszu.:
https://www.youtube.com/watch?v=zImwopcbbuQ
https://www.youtube.com/watch?v=d-o4muBollA
W tej chwili jest już dostepna wersja wk 7600.

Podsumowując :
Korg dzięki spoko uzytkowany przez wielu użytkwników
Yamaha brzmi bardzo fajnie ale na głośnikach wbudowanych a na kolumnach już nie jest niestety to samo
Roland fajne brzmienia ale czegoś im w sobie brakuje
Casio przyzwoite Voice , cena nowego nie przekracza ceny używanego pozostałych, lekki , ma rozszerzone strojenie bardzo urzekła mnie w tym klawiszu perkusja jest naprawdę niezła, klawiatura dynamiczna.

Wiadomo że każdemu klawiszowi ciągle czegoś bedzie brakować a to bedzie miał lepsze dzieki niż inne albo style ,efekty itd itd.
Jeśli dobrze rozgryzłeś Ctk 731 to wiesz że dużo można wyciągnąć z Casio które jest powszechnie hejtowane przez innych użytkowników i można zagrać dużo fajnych utworków.
Polecam przejśc się do sklepu muzycznego to bardzo dobre wyście z sytuacji ;)
Pozdrawiam

maronpl
Posty: 3
Rejestracja: wt 13 paź, 2015

wt 20 paź, 2015

Dzięki wielkie za odpowiedź !!! Mega pomocna i rzeczowa.

Wszystko co napisałeś się zgadza. Co do Casio to kwestia osobista. Słuchałem różnych filmików Casio i mimo wszystko za dużo nasłuchałem się Casio by nie wyczuć tej mimo wszystko subtelnej różnicy w dźwiękach Yamahy czy innych. Co nie oznacza, że Casio jest beee ;)
Nie rozpracowałem całkowicie a pewnie i nawet nie w połowie CTK 731 bo możliwości ma masę. Mimo wszystko stawiam na dźwięk barw i możliwość tworzenia sekwencyjnych styli.

Co do Yamahy : https://www.youtube.com/user/tGnS710
Aż ciężko uwierzyć, że nagrania od tego Pana to nie fake ;)

Masa roboty nad szczegółami ale nie ma nic za darmo :)
I masz rację, że najlepiej w sklepie sprawdzić i samemu przetestować :)

Jakbyś miał jeszcze jakieś przemyślenia to z chęcią poczytam :)

centrino
Posty: 3
Rejestracja: śr 14 paź, 2015

wt 27 paź, 2015

Czesć ;)
Wstawiłeś filmik z udziałem tyrosa 4 którego nie znajdziesz za cene do 2500 zł jak napisałes bo to sprzet z wyższej półki i kosztuje ponad 16 tyś ;)

A wieć podziele się z Tb pewną informacja;)
Byłem teraz z kolega na tzw targach-wystawach keyboardów i innych instrumentów klawiszowych ;)
Bardzo dużą uwagę przykuły klawisze firmy Casio z kolekcji 2015 roku ;)
Keyboardy keybardami, ale dużo osób patrzyło na pana który prezentował nowy syntezator tej firmy i jeden chłopak bez wahania kupił właśnie ten instrument zaraz po wystawie.
Rozmawiałem nim chwile po wystawie i mówił że zdecydował się na własnie ten klawisz ponieważ swietnie bedzie współpracował z jego Yamaha psr900 i że te dzięki które zaprezentował ten Pan przed chwilą urzekły go i własnie takiego czegoś szukał. Ponadto dodał że nie dostanie syntezatora innej firmy tej klasy za te pieniądze które zaproponowało mu Casio. A te możliwości co on ma mu zdecydowanie wystarcza wieksza ilośc funkcji jest zdecydowanie dla fanatyków dzwięku i wirtuozerii..
Ale z tego co patrze to Tb chodziło o keyboard, ale chciałem Ci chociaż trochę przybliżyć jak dobrze jest dopracowana nowa generacja firmy Casio i dzwięk ich naprawde brzmi świetnie. ;)
Sam właśnie zastanawiam się czy do mojego wk nie dokupić syntezatora tej samej firmy ;)
Miałbym super połączenie ,dżwięk i satysfakcje że nie wydałem zbyt dużo a mam efekt jaki chciałem osiągnąć ;)

maronpl
Posty: 3
Rejestracja: wt 13 paź, 2015

czw 29 paź, 2015

Fakt, Tyros jest ale w większości tam była Yamaha PSR S 950 jeśli dobrze pamiętam ;)

Nie wypowiadam się na temat nowych generacji Casio bo nie jestem w temacie :)
Ale muszę się zgodzić, że cena Casio na pewno jest konkurencyjna.

Wróć do „Keyboard”