robertpl88
Posty: 1
Rejestracja: pn 19 paź, 2015

pn 19 paź, 2015

Witam !
Od jakiegoś czasu jestem zainteresowany kupnem klawiszy.
Na początku chciałem wybrać castio ctk 3200, ponieważ ma wejście MIDI.
Niestety po przeczytaniu komentarzu ten wybór stoi pod wielkim znakiem zapytania.
Moją drugą opcją jest yamaha psr e443, niestety nie posiada Ona wejścia MIDI.
Klawisze będą szły przez interfejs, a ten będzie podłączony do komputera, dlatego zależy mi na wejściu MIDI.
Czy ktokolwiek mógłby wypowiedzieć się na ten temat i doradzić co do wyboru ?
Pozdrawiam ! :)

Raff
Posty: 4
Rejestracja: wt 20 paź, 2015

wt 20 paź, 2015

W zasadzie skoro potrzebujesz czegoś co będzie sterownikiem przez MIDI to koniecznie klawisz takiego potrzebuje :mrgreen:
Co do opinii o ctk 3200 to z tego co widziałem w necie zdania są podzielone ale moim zdaniem głównie dlatego że ludzie wymagają nie wiadomo czego a to przecież klawisz za coś około 700 pln więc to niewielkie pieniądze za w sumie całkiem spoko instrument. Masz tam złącze USB z kompatybilnością GM, audio in i out, opcje na sustain i spory bank dźwięków. W necie się czepiają brzmienia na wbudowanych głośnikach ale tej półce cenowej nie można wymagać więcej - poza tym żaden inny producent nie daje lepszych głośników a przecież po to jest wyjście audio żeby podpiąć słuchawki albo kolumny i jest już bardzo fajnie.
Na twoim miejscy bym się zastanowił raz jeszcze i dokładniej poczytał te opinie :) zwłaszcza że to Casio kosztuje jakieś 300 pln mniej niż ten psr :shock:

centrino
Posty: 3
Rejestracja: śr 14 paź, 2015

wt 27 paź, 2015

witam.
W sumie to wydaje mi się że sam dałeś sobie odpowiedź w swoim pytaniu . ;)
Poszukujesz klawisza z wejściem Midi a takie posiada Casio Ctk 3200 ;)
Co do opini w sieci to wiadomo bardzo różnie się ludzie wypowiadają.
W 100% podzielam wypowiedź kolegi Raff .

Wróć do „Keyboard”