Wojtek
Posty: 2
Rejestracja: wt 14 lip, 2015

wt 14 lip, 2015

Witam,
jak w temacie szukam syntezatora do tworzenia muzyki elektronicznej, a konkretnie do muzyki klubowej. Nie musi posiadać dużej liczby oktaw wystarczą cztery a pięć to już będzie świat i ludzie. Zależy mi natomiast na dużych możliwościach edycyjnych brzmień. Dobrze by miał wbudowany sekwencer krokowy, arpeggiator i sekwencer fraz.
Instrument będzie przeznaczony jako wsparcie dla DJ' a.
Czekam na wasze propozycje.

instroznawca
Posty: 4
Rejestracja: wt 14 lip, 2015

wt 14 lip, 2015

wymagania duże, budżet niekoniecznie :) napisz przede wszystkim czy szukasz wśród używanych czy nowych, bo tak to nie wiadomo w jakiej półce szukać.

Wojtek
Posty: 2
Rejestracja: wt 14 lip, 2015

śr 15 lip, 2015

Wiem, że z nowym będzie ciężka sprawa natomiast trochę boje się pchać w używane egzemplarze. To musi być naprawdę sprawdzony sprzęt, bo ja na tym będę pracować i nie mogę sobie pozwolić na to, by to mi podczas imprezy w klubie siadło. Oczywiście mam jeszcze konsole mikserską, która jest poniekąd podstawą mojego warsztatu więc jakoś bym sobie poradził, ale nowy to nowy. Ewentualnie jeszcze mogę parę stówek dorzucić.

Tomek
Posty: 37
Rejestracja: ndz 14 wrz, 2014

czw 16 lip, 2015

Jeżeli nowy to przy takim założeniu budżetowym nie widzę nic lepszego niż Casio XW-G1. Kosztuje to niecałe dwa tysiące a naprawdę dysponuje dużymi możliwościami. Instrument ten posiada wszystko to czego właśnie szukasz, czyli sekwencer krokowy, arpeggiator, sekwencer fraz i wiele jeszcze innych ciekawych funkcji chociaż by takich jak 6 oscylatorów pozwalających na tworzenie zarówno klasycznych brzmień analogowych, jak ostrych leadów do solowych partii. Masz możliwość nakładania wielu barw naraz, oczywiści wszystko to możesz sobie dowolnie zapętlać, a później na bieżąco edytować i dostosowywać do danego kawałka. Podsumowując jest to bardzo wydajne narzędzie dla DJ`a, który chce wykazać się swoją inwencją twórczą a nie tylko zwyczajnie odtwarzać.

witoldkolko
Posty: 19
Rejestracja: czw 14 maja, 2015

wt 21 lip, 2015

grałem tylko na XW-P1 i tam faktycznie można nakładać barwy, ale wg producenta nie ma tego w G1 (chodzi o tryb HEX layer). nakładać można pojedyncze próbki i generator szumów, ale monofoniczne.
skoro ma konsoletę, to może się pobawic barwami, jednak tak jak napisał przedmówca - osobny looper to może być super dodatek, patrząc na ceny looperów jako urządzeń. już pisałem gdzieś tam, że coraz częściej się daję zaskoczyć Casio, bo wymyślają dziwne połączenia, które kiedyś dawały tylko zaawansowane workstation (przykład Stevena Kaya i jego KARMY dla róznych producentów - ale tylko z wykorzystaniem komputera).
w tym wypadku - jak prąd na scenie padnie, to XW będzie działało, bo możesz wsadzić baterie :-D
ciekawe, czy ktoś to będzie miał w Polsce (mam na mysli DJ),
http://www.casio.com/products/Digital_P ... ntrollers/
kontrolery, miksery i inne bajery.
z syntezaotrów innych marek możesz spróbować Korga (X-50), ma uchwyt do przenoszenia i w porzadku barwy, albo coś od nich z serii micro.
Nie tak całkiem dawno Roland wypuści Gaia (posłuchałem i był w porządku, fajny dostęp do gałek na panelu), albo M-Audio Venom - chociaż chyba nie przebił się za bardzo, chyba nie miał czym. oczywiście jest jeszcze Arturia, chociaż nie wiem, jak to się sprawdza na scenie (ma być niezawodne wg kryteriów).

Holo
Posty: 129
Rejestracja: śr 02 gru, 2015

pn 28 gru, 2015

Z używanych proponował bym poszukać czegoś wśród korgów, jeżeli natomiast rzeczywiście nie chcesz się pchać w używane, to warto by było zastanowić nad tym XW-P1 lub XW-G1. Spore możliwości posiadają te instrumenty jeżeli chodzi o tworzenie własnych barw syntezatorowych i z pewnością przy muzyce klubowej sprawdzą się.

Wróć do „Syntezatory”