wojcik0602
Posty: 1
Rejestracja: śr 03 gru, 2014

śr 03 gru, 2014

Witam!
Na początku chciałbym się przywitać :)

Piszę, gdyż ostatnio dosyć przypadkiem dołączyłem na klawisze do kapeli reggae (pomimo iż jestem gitarzystą i basistą 'z zawodu', to w domu często coś tam brzdąkałem na klawiszach :)). Jednak w związku z tym poszukuję jakiegoś lepszego sprzętu...mam bardzo stary keyboard Yamahy, na próbach brzmi bardzo plastikowo. Prawdę mówiąc jest tyle sprzętu, że kompletnie nie wiem co wybrać. Nie wiem nawet, czy pianino cyfrowe, keyboard, czy syntezator, czy klawiatura midi. W każdym razie mogę wydać maksymalnie 1500 na nowy sprzęt (będę brać na raty). Na pewno musi spełniać funkcję klawiatury midi. Na pewno musi mieć dobre brzmienia takich reggaeowych rzeczy, czyli pianina, hammondów...Na pewno klawiatura dynamiczna. Doradźcie mi, czy brać z klawiaturą ważoną? Nie mam doświadczenia w grze na takiej, ale zawsze można się przestawić, a przypuszczam że w ten sposób o wiele lepiej kontrolować głośność, dynamikę itd.

Ok, także najpierw poproszę o radę czy brać keyboard, pianino cyfrowe czy syntezator. Zaznaczam, że jestem amatorem, jednak zależy mi na dosyć wiernym odwzorowaniu pianin i hammondów.

Myślałem o opcji piano cyfrowe/keyboard z funkcją klawiatury midi, a jak zachciałoby mi się syntezatora to odpalić przez laptopa i wtyczki vst :)

I proszę jeszcze o rady jaki dokładnie model wybrać.

Aha, no i sprzęt powinien być łatwo przenośny. Nie za ciężki. Także nie jestem pewien czy 88 klawiszy mi się przyda.

Zapraszam do dyskusji i dziękuję za rady ;)

Wróć do „Sprzęt: nagłośnienie, studio, obróbka”