jezuzwierzu
Posty: 1
Rejestracja: czw 09 sty, 2014

pn 13 sty, 2014

Witam
Zastanawiam się nad wyborem pianina cyfrowego
Wpadł mi w oko Roland F120 SB. Głównie za to że jest najdroższy z proponowanych przeze mnie i przez to że gdzieś tu na forum czytałem pozytywne wypowiedzi na temat tych klawiszy.

Drugi to Yamaha DGX 650. Głównie za tę funkcję keyboardu. Chociaż nie mam pojęcia jak czuć te klawisze pod ręką. W miarę dobra cena ale nie wiem czy się łaszczyć na te dodatkowe funkcje. Lubię prostotę a tutaj jest full wypas.

Trzecia opcja jedna z tańszych to YAMAHA P 105 albo Casio Privia PX-150BK.
Głównie cena i prostota. Mógłbym tylko porównać do tego Rolanda co podałem na początku, ale nie wiem czy nie wziąć i nie dopłacić do tego DGX'a 650.

Ostatnia opcja to CASIO PX-135. Najtańsze, najprostsze... ale czy się opłaca?

Powiem tak.... szukam instrumentu do nauki. Uważam że im lepszy tym lepiej, ale boję się że niepotrzebnie wydam pieniądze, jak wystarczy najsłabszy model. Wziąłbym tego Rolanda, ale boję się że nagle mi się zamarzy ta funkcja keyboardu - z drugiej jednak strony miałem keyboard yamahy i jakoś mnie te wszystkie rytmy nie zachwyciły. A może lepiej wziąć coś tańszego?

Niby ten DGX mnie na początku zainteresował - ale jednak jakoś sam nie wiem.......... Doradźcie coś Ludziska!!!!

Tip
Posty: 51
Rejestracja: wt 19 lis, 2013

pn 17 mar, 2014

Namieszam Ci, łap to
http://ogloszeniamuzyczne.pl/oferta/key ... -najtaniej
Do nauki nada się świetnie, cena interesująca a i przy odrobinie szczęścia może uda CI si ę utargować jeszcze niższą

Artist
Posty: 6
Rejestracja: pt 22 sie, 2014

pt 22 sie, 2014

Doradzam bardziej się zdecydować czy chcesz mieć keyboard czy piano cyfrowe, bo w tym przedziale cenowym 2-3 tysiące jednego i drugiego w jednym nie znajdziesz. No chyba, że ten budżet wzrośnie trzy razy to już można coś znaleźć. Przy wyborze piana cyfrowego, przede wszystkim należy sugerować się jakością klawiatury. I ten model, który wymieniłeś Casio PX-150BK ma całkiem przyzwoitą. Masz tutaj 88 ważonych klawiszy z potrójnymi czujnikami i bardzo dobrą repetycja. Konkurencja w tej klasie cenowej wypada raczej blado. Dodatkowo instrument wyposażony jest w 126 głosową polifonię, dynamiczne tłumienie rezonansu oraz złącze USB. Brzmienia fortepianowe też przyzwoicie zostały wykonane.

Wróć do „Keyboard”