Krzysiek20
Posty: 1
Rejestracja: sob 03 maja, 2014

sob 03 maja, 2014

Witam posiadam ww. organy nie używane około 10 lat w związku z czym przerdzewiały i struchlały sprężynki pod klawiszami. Dziś z racji wolnego dnia postanowiłem się za nie zabrać z basami poszło dosyć łatwo co prawda pręt na którą są zawieszone klawisze był zardzewiały ale odrdzewiacz i oliwa załatwiły sprawę pręt wyciągnąłem wyczyściłem wypolerowałem na gładko złożyłem na szybko tylko na samej gąbce z tyłu klawisza i jest w miarę ok znaczy kryją i jak tako chodzą. poważniejszy problem stanowi klawiatura bo pręt jest bardzo zardzewiały i w dodatku ukruszony na drugim półtonie także wyjmę tylko jeden klawisz od strony basów reszty nie mam jak wyciągnąć bo nie mam za co chwycić... jakieś sugestię z waszej strony ? jak to wymontować ? i drugie pytanie czy dokupię gdzieś oryginalne sprężynki do organów nie koniecznie muszą być do tego modelu coś bym dopasował zawsze ;) poniżej kilka fot tego instrumentu (czerwoną strzałką oznaczyłem miejsce pęknięcia tego pręta). Proszę o jakiekolwiek rady bardzo mi zależy na uruchomieniu tych organów bo to pamiątka po dziadku.
mam nadzieję że coś widać.:)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Wróć do „Organy”