robcio26
Posty: 2
Rejestracja: sob 01 cze, 2013

sob 01 cze, 2013

Witam jestem nowy tutaj niedawno zakupiłem keyboard yamaha psr e333. Mam sobie plik midi z piosenką(requiem for a dream ,ale to nie ma znaczenia). Wrzucam sobie tą piosenkę przez musisoftdownloadera do keyboarda i włączam ten utwór. Są tam nuty których mój keyboard nie ma bo ma tylko 5 oktaw. Więc jak włącze ten utwór to te nuty są najwyczajniej pomijane, ale nie ma to największego znaczenia bo i tak brzmienie jest prawidłowe. Teraz otwieram ten sam plik w programie synthesia wersja 8.0. Wszystko działa normalnie wykrywa mi keyboard. Wchodzę w opcję ustawień gdzie się wybiera wielkość klawiatury(ilość klawiszy) i się przyciska wszystkie klawisze na keyboardzie aby zkalibrować. Na dole są trzy opcje. Jedna z opcji mówi ,że mam pominąć przesunięcie jeśli nuty są w zakresie. Następna opcja mówi ,że mam grać tylko nuty które są w moim zakresie resztę program sam zagra. Noi próbowałem już wszystkich trzech opcji i z żadną nie chce działać prawidłowo. Tzn jak dam tryb lekcji i tryb nauki akordów(czyli program się zatrzymuje aż wcisnę właściwe właściwe klawisze) to dźwięk jest zbyt wysoki co nie brzmi dobrze. Program owszem przesunął nuty aby dźwięki były wyższe tak aby się zmieścić w tych 5 oktawach, ale mi nie zależy na tym. Chce żeby wysokość dźwięków była taka sama a nuty które są spoza zakresu są pomijane. Tak jak to ma miejsce jak zgram tą piosenkę do keyboarda i odtworze ją. Z góry dziękuje za pomoc.

Wróć do „Keyboard”