amerika
Posty: 1
Rejestracja: pn 19 gru, 2011

pn 23 sty, 2012

Witam! Mam problem dotyczący nut, na początku pięciolini(koło klucza wiolinowego) są 3 krzyżyki i jak to zagrać? I jeszcze jedno pytanie, raczej prośba ma ktoś nuty do Akcent - Pszczółka Maja i innych hitów disco?
Dzięki za pomoc, mój email do nut dobbrynr@gmail.com

Pozdrawiam!

Uworeb
Posty: 1
Rejestracja: ndz 12 cze, 2011

śr 08 lut, 2012

W utworze z krzyżykami musisz grać dźwięki wyższe od zapisanych o 1 interwał.( Jak masz F# to grasz zamiast F fis czyli czarny po prawej stronie od klawisza F)

Derry
Moderator
Posty: 68
Rejestracja: pn 17 maja, 2010

wt 14 lut, 2012

1 półton, nie interwał. Określenie INTERWAŁ to odległość między dźwiękami. Błąd logiczny.

Wyjaśnię dokładniej. Krzyżyki, czy bemole przy kluczu mówią nam, że wszystkie dźwięki, na których te znaki leżą (gdy masz trzy krzyżyki to są to dźwięki fis, cis oraz gis), w obojętnie jakiej oktawie (zamiast f1 gramy fis1, f2->fis2, itp. - wyjaśniam, bo krzyżyk leży na linii odpowiadającej f2, więc można by pomyśleć, że należy podwyższać wyłącznie dźwięk f2, niekoniecznie f3, czy f1). Półton to przesunięcie o jeden klawisz (krzyżyki w prawo, bemole w lewo). Czyli fis to czarny klawisz na prawo od f.

Jeśli tłumaczę jak chłop krowie, to tylko dlatego, iż nie wiem, jaka jest znajomość notacji muzycznej u Ciebie.

Pozdrawiam!

Wróć do „Keyboard”