AmandaN
Posty: 1
Rejestracja: ndz 05 lut, 2012

ndz 05 lut, 2012

Hej,
Zapisalam sie na kurs gry na pianinie. Kurs zacznie sie za miesiac(trwa 2,5mies) i obowiazkowym jest aby miec jakis instrument klawiszowy w domu. Problem jest taki, ze ten kto mial mi pozczyzyc swojego keyboarda niestety nie moze i oto nagle musze sie zdecydowac na zakup czegos co sie bedzie nadawalo na pol roku do roku gry.

Nigdy wczesniej nie gralam na zadnym instrumencie, moja rodzina nie jest specjalnie muzyczna. Bardzo lubie jednak sluchac gry na pianinie wiec postanowilam sprawdzic czy sie na dam. Wiem, ze jak ktos sluchu zupelnie nie ma to nie da rady, ale ja nie wiem czy gra na instrumencie jest dla mnie czy nie.

Moj plan od poczatku byl aby najpierw pozyczyc instrument, a jesli mi sie gra spodoba to po paru miesiacach kupic porzadne pianino cyfrowe za pare tysiecy. Teraz jednak nie mam mozliwosci potrenowac skoro kolega mi nie pozyczy keyboardu. Z tad wlasnie moje pytanie na tym forum. Czy powinnam kupic jakiegos taniego keyboarda aby wyprobowac gre? Zal by mi bylo kupic drogi instrument jesli uznam po miesiacu, ze(ja) sie do gry nie nadaje. Co wiecej nie chce kupowac dwoch srednio drogich instrumentow tzn jesli kupie drozszy keyboard to nie bede potem miec wystarczajaco pieniedzy by kupic dobre pianino.

Nie znam sie zupelnie. Czy dla osoby poczatkujacej 61 klawiszy na keyboardzie wystarczy? Zastanawiam sie nad keyboardem marki yamaha ypt-220. Z kads przeczytalam tez o keystation, ale nie wiem dokladnie co to jest. Mozna kupic keystation z 88 klawiszami w troszke wyzszej cenie niez keyboard. Czy keystation (M-AUDIO KEYSTATION 88ES przykladowo ze strony jakiegos sklepu) dziala z komputerem i jak sie ma w porownaniu z keyboardem?

Ogolnie co doradzacie? Ja mysle, ze gdybym miala kupic cos tanszego to powinno to mi wystarczyc na rok nauki gry, potem moge kupic porzadniejszy sprzet. Jesli mi dobrze pojdzie na kursie to zamierzam isc na kolejny moze bardziej zaawansowany i mysle czy i jaki sprzet na to sie nada.

Z gory dzieki za pomoc:).

Derry
Moderator
Posty: 68
Rejestracja: pn 17 maja, 2010

wt 14 lut, 2012

Bardzo dobrze myślisz. Te 61 klawiszy wystarczy. Potem rzeczywiście lepiej jest mieć pianino (nie ma znaczenia, czy elektryczne, czy akustyczne).

Wróć do „Nauka gry dla początkujących”