koka
Posty: 3
Rejestracja: pt 21 kwie, 2017

pt 21 kwie, 2017

Czy kupię za taką kwotę nowe pianino cyfrowe ?

Holo
Posty: 129
Rejestracja: śr 02 gru, 2015

pt 21 kwie, 2017

Kupić kupisz, ale nie będzie to markowy instrument, a to przełoży się na jakość dźwięku i pracę klawiatury. Lepiej dołożyć jeszcze parę stówek i kupić markowe pianino.

koka
Posty: 3
Rejestracja: pt 21 kwie, 2017

pt 21 kwie, 2017

No tak, tylko to w zasadzie mój maks, no może jeszcze z 200 zł dam radę wysupłać, ale to wszystko a z tego co widziałam, to yamaha czy roland są znacznie droższe.

melodia
Posty: 57
Rejestracja: pn 18 sty, 2016

pt 21 kwie, 2017

koka, masz za 1700 zł casio cdp-130, bardzo dobry instrument dla początkującego pianisty. Klawiatura bardzo ładnie zachowuje się pod palcami a brzmienie też jest bardzo przyjemne w odbiorze.

brian
Moderator
Posty: 422
Rejestracja: pt 29 maja, 2015

ndz 21 maja, 2017

W tym przedziale cenowym najrozsądniejsza będzie chyba ta Yamaha. Ale to tylko moje zdanie.
https://muzyczny.pl/156856_Yamaha-P-45-B-pianino-cyfrowe-czarne.html

koka
Posty: 3
Rejestracja: pt 21 kwie, 2017

śr 24 maja, 2017

Dzięki za odpowiedź, w sumie przeglądając fora rozważałem głównie właśnie, któreś z tych marek: casio lub yamaha. Nie jestem jeszcze za mocny w temacie, więc ciężko będzie mi stwierdzić, które akurat jest z nich lepsze, ale na coś trzeba będzie się zdecydować. :-D

Holo
Posty: 129
Rejestracja: śr 02 gru, 2015

śr 24 maja, 2017

To jest zawsze ból początkujących, że nie bardzo sami są w stanie ocenić co jest lepsze. W tej półce cenowej jakiś wielkich rażących różnic nie ma ani w jakości brzmienia, ani pracy samej klawiatury. Proponuję przetestować sobie w sklepie muzycznym nawet jednym palcem pracę klawiatury i zobaczysz praca którego mechanizmu wydaje Ci się przyjaźniejszy i które brzmienie jest twoim zdaniem ładniejsze. Wybierz ten, który Ci się lepiej spodoba. Nie ma co się specjalnie za długo się zastanawiać, bo szkoda czasu i lepiej ten czas poświecić na ćwiczenie a nie na rozmyślanie. Jak będziesz kupował fortepian za pół bańki, to będziesz mógł się dłużej rozczulać. Moim zdaniem z tych budżetowych instrumentów klawiatura w cdp130 jest lepsza od tej z p45, ale to są dość indywidualne odczucia.

Wróć do „Pianino”