bodzio38
Posty: 5
Rejestracja: sob 23 maja, 2015

śr 17 lut, 2016

Witam.
Zakupiłem jakiś czas temu klawisze Yamaha PSR-E353 (na lepszy nie starczyło kasy).
Chciałbym abyście pomogli mi trochę w temacie stylów i Midi.
Wiem co to jest midi jak się podłącza i generalnie podstawy ale jak to wykorzystać w praktyce?
Może bardziej sprecyzuję moje pytania:

1. Style Yamaha
Jak mogę tworzyć własne style (jakie oprogramowanie)? Wiem że te klawisze nie mają
żadnego sekwencera ale czy jest sposób aby wykorzystać np. dźwięki perkusji (jest ich sporo w E353)
i nagrać je za pomocą midi na komputerze, dodać jakieś pętle i inne instrumenty a następnie wgrać to z komputera
do klawiszy jako styl? Jakim oprogramowaniem to można zrobić?

2. Midi
Ostatnio piłuję taki fajny utwór aby nauczyć się grać "Kombi - Przytul mnie". Umiem zagrać linię melodyczną ale
przydałby się podkład. Mógłbym wziąć plik midi i wgrać go do klawiszy a następnie grać tylko prawą ręką ale to nie
to samo... Czy jest jakiś program za pomocą którego mogę wyciąć niepotrzebne ścieżki w midi a następnie wygenerować
z tego styl?

3. Opracowanie utworu od zera.
Przykładowo chciałbym nagrać własny utwór. Jak się do tego zabrać?
Nagrywam najpierw linię melodyczną w midi na komputerze.
Potem chce dołożyć jakiś podkład (perkusja itp.) Jak to zrobić?
Komputer musi odtworzyć to co już nagrał a dodatkowo zapisywać następną ścieżkę którą teraz będę grał.
Czy są jakieś reguły w jakiej kolejności się to robi i jak?

Testowałem programy FL Studio i Ableton Live trochę filmików oglądałem na Youtube ale zastanawiam się czy te programy to
nie za wielkie kombajny to moich potrzeb. Może polecicie mi na początek jakieś inne programy?

Generalnie brakuje mi wiedzy jak to wykorzystać w praktyce prosiłbym kolegów mających więcej doświadczenia
o kilka rad jak realizuje takie sprawy abym nie musiał odkrywać ameryki na nowo...

Z góry wielkie dzięki za wszystkie porady :)

pianini
Posty: 22
Rejestracja: wt 22 gru, 2015

pt 15 kwie, 2016

Najpierw kupiłeś, potem pomyślałeś. Do tworzenie podkładów i ich edycji potrzebny jest instrument posiadający sekwencer. Możesz oczywiście wesprzeć się programami komputerowymi i edytować to na kompie, ale po co sobie tak utrudniłeś życie. Nie lepiej było kupić instrument, który do tego jest dostosowany.

bodzio38
Posty: 5
Rejestracja: sob 23 maja, 2015

pt 15 kwie, 2016

Odpowiedź jest prosta kwestia finansów. Modele z sekwenserem są znacznie droższe. Sporo ludzi przecież korzysta z sekwenserów komputerowych.

Wróć do „Keyboard”