alex95
Posty: 1
Rejestracja: śr 01 cze, 2016

śr 01 cze, 2016

Witam. Mimo, że mam już sporo lat praktyki za sobą i podstawowe wykształcenie muzyczne to jestem kompletnym żółtodziobem jeśli chodzi o nagrywanie. Posiadam pianino cyfrowe jednak bez wyjscia liniowego. Jedynie słuchawkowe oraz midi in, midi out. Z tego co wiem, nieco utrudnia to sprawe z nagrywaniem. Zastanawiam się czy mógłbym zrobić tak, aby zakupić program z samplami fortepianu (np soundiron emotional piano) a mojego pianina cyfrowego po podłączeniu przez midi do gniazda usb w komputerze użyć jako klawiatury sterującej do sterowania nim? Przepraszam jeśli to głupie pytanie, ale naprawdę nie mam na ten temat zielonego pojęcia. Z racji, że nigdy nie miałem do czynienia z tego typu oprogramowaniami, to czy przed zakupem takowego powinienem o czymś wiedzieć lub o czymś pamiętać? Jakie programy tego typu polecalibyście? Rozumiem, że potrzebowalbym tez jakiegos programu do nagrania tego wszystkiego. Na co powinienem się zdecydować? Im prostszy w obsłudze tym lepiej. Liczę na Waszą pomoc i doświadczenie. Z góry dziekuję. Przy okazji cześć wszystkim, jestem nowy na forum. Może będę miał okazję się tu odwdzięczyć wiedzą na tematy muzyczne ale mniej "komputerowe" :v
Pozdrawiam

waylon
Posty: 97
Rejestracja: wt 13 sty, 2015

pn 30 lip, 2018

Można tak zrobić, ale możesz też podłączyć instrument bezpośrednio do komputera za pomocą interfejsu USB i korzystać z wbudowanych brzmień. Poczytaj sobie ten tekst
https://muzyczny.pl/228_artykul_Nagrywanie-pianina-i-fortepianu.html

Wróć do „Sprzęt: nagłośnienie, studio, obróbka”