sliwadamsir
Posty: 1
Rejestracja: wt 28 paź, 2014

wt 28 paź, 2014

Witam, Jestem gitarzystą i od jakiegoś czasu zastanawiam się nad kupnem klawiszy. Nie wiem tylko co mam kupić. Bardzo lubię brzmienie klawiszy STAREJ Budki Suflera, Deep Purple, Pink Floyd itp. Z gitarą na początku nie miałem problemów, bo miałem pomoc od innych gitarzystów i po paru latach wylądowałem z lampowym Marshallem i już wiem, jak osiągnąć to czego oczekuję. Jeśli chodzi o klawisze, to chce coś, aby dało się z tego wydobyć brzmienie ala organy i oczywiście tradycyjne :) Na allegro widziałem stare, używane urządzenia marki Casio w okolicach 100-200 zł. Nie wiem też w jakim dziale patrzeć bo są syntezatory, keyboardy itp. Błagam pomocy, bo bardzo mnie korci, aby kupić sobie taką zabawkę :D Zależy mi też na małej cenie, bo gitarowe zabawki też sporo kosztują :)

adamm
Posty: 3
Rejestracja: śr 28 sty, 2015

czw 29 sty, 2015

Witam.

Trochę odświeżę temat.

Czy wybrałeś już jakiś sprzęt?

Wiem ze zaraz zbiorę baty, ale Casio bym nie polecał.
Wybierz coś z Yamahy.

Wszystko zależy od tego ile kasy chcesz na to przeznaczyć.

Jeśli budżet nie ma znaczenia to bież w ciemno Tyrosa 5.
Tylko nie sugeruj się cenami z internetu, bo indywidualnie można negocjować.
Za Tyrosa 5, nówkę ze sklepu, wszędzie podana jest cena około 15 tys. a spokojnie za 12 się wyrwie.

Ja z mojej PSR zamierzam się przesiąść na Tyrosa 5, ale to gdzieś pod koniec roku, jak będę dużo lepiej grał.

Jeśli cenowo coś niżej, to możesz używkę Tyrosa3 za około 6 tys. lub Tyros 2 za około 4.

Jeszcze niżej cenowo, a wcale nie gorzej wyjdzie Yamaha z serii PSR.
Tylko szukaj modelu do którego można dokupić później jakieś style.

Poza Yamahą to jeszcze Roland albo Korg.

W Casio raczej bym się nie pchał, choć pewnie odezwą się również zwolennicy Casio.

Pozdrawiam
adamm

Wróć do „Nauka gry dla początkujących”