Rottweill
Posty: 2
Rejestracja: czw 08 gru, 2011

czw 08 gru, 2011

Witam. Chciałbym się dowiedzieć czy w keytarach takich jak Roland AX-1 czy Casio AZ-1 występuje klawiatura dynamiczna?
I pytanie drugie: Gdzie kupić wyżej wymienione klawisze? Bo pilnie potrzebuję taniego keytara (na AX-Synth mnie nie stać)?

Derry
Moderator
Posty: 68
Rejestracja: pn 17 maja, 2010

czw 08 gru, 2011

Wątpię by ktoś odpowiedział, więc postaram się pomóc, chociaż keytar`a na oczy nie widziałem. Z filmików wnioskuję, że klawiatury dynamicznej (mam nadzieję, że dobrze myślę... dynamiczna - reagująca na dynamikę gry [głośno/cicho]) te instrumenty nie posiadają, chociaż brzmią niczego sobie.

Po małym rekonesansie z pomocą wujka Google powiem Ci, że chyba będziesz zmuszony sprowadzać sprzęt zza granicy... Spróbuj też popytać w sklepach z instrumentami klawiszowymi. Może sprowadzą na zamówienie.

Rottweill
Posty: 2
Rejestracja: czw 08 gru, 2011

ndz 11 gru, 2011

Dzięki :) poczytałem trochę i znalazłem że keytary dynamiczną klawiature jednak mają :) a ze sprowadzeniem faktycznie może być problem...
Jeszcze jedno pytanie:
Rozumiem, że takiego keytara mogę sobie spokojnie podpiąć pod mojego Korga PA-50 i po prostu grać jego brzmieniami?

Derry
Moderator
Posty: 68
Rejestracja: pn 17 maja, 2010

ndz 11 gru, 2011

Wydaje mi się, że tak, ale musisz to sprawdzić w bardziej wiarygodnym źródle ;-)

Wróć do „Syntezatory”