niemozliwiee88
Posty: 2
Rejestracja: ndz 08 sty, 2017

ndz 08 sty, 2017

witam, kompletnie nie znam sie na instrumentach, ale zawsze chciałem sie nauczyć grać na klawiszach, keyboardzie...

w jakiej cenie kupie taki dobry keyboard dla początkującego, tak bez przesady oczywiście, 400-500 zł starczy? słyszałem, że yamahy są dobre
Ostatnio zmieniony sob 14 sty, 2017 przez niemozliwiee88, łącznie zmieniany 1 raz.

Holo
Posty: 129
Rejestracja: śr 02 gru, 2015

wt 10 sty, 2017

Nigdy nie jest za późno na naukę chyba że mówimy o wirtuozerii, to już rzeczywiście na to by osiągnąć poziom taki jaki potrzebny do udziału w konkursie Chopinowskim to już niestety za późno. To ile czasu Ci zajmie dojście do poziomu by zagrać te kawałki zależy tylko od Ciebie i Twoich indywidualnych zdolności. Każdy w trochę innym tempie przyswaja sobie umiejętność gry. Do tego by mniej więcej na przyzwoitym poziomie zagrać te utwory potrzeba około 2-3 lat dość intensywnego ćwiczenia. Jeżeli myślisz poważnie o graniu fortepianówek to raczej bym na Twoim miejscu rozważył zakup pianina cyfrowego. Keyboard po pierwsze będzie za krótki, po drugie kiepsko się takie rzeczy gra na klawiaturze keyboardu. Zdecydowanie raczej namawiam na zakup pełnowymiarowej ważonej klawiatury. Oczywiście za 400 czy 500 zł, ani przyzwoitego keyboardu nie kupisz, ani tym bardziej pianina cyfrowego.

melodia
Posty: 57
Rejestracja: pn 18 sty, 2016

pt 13 sty, 2017

Taka jest niestety rzeczywistość. Podpisuję się obydwiema rękoma pod tym co kolega wyżej napisał. Z takim budżetem nie wystartujesz i jesteś skazany albo na używany bardzo leciwy keyboard, który nie wiadomo czy jutro odpali, albo na najprostsze klawisze przeznaczone raczej dla 5-6 latków. Nawet jeżeli ma to być keyboard, choć ja również jestem raczej zwolenniczką nauki na pianinie, to powinien być to instrument który nie tylko będzie dobrze brzmiał, ale i będzie dawał jakieś możliwości muzyczne a za 400 zł niestety takiego nie kupisz. Proponuję zwyczajnie dozbierać przynajmniej drugie tyle i dopiero wtedy rozpocząć poszukiwania instrumentu.

niemozliwiee88
Posty: 2
Rejestracja: ndz 08 sty, 2017

sob 14 sty, 2017

Hmmm, to w takim razie jeżeli osiągnąłbym budżet powiedzmy te, no 800 zł, to co najsensowniej kupić?
DGX 305 za 750 zł używany ze sklepu? czy nowy PSR E 343 za 820 zł? A może jakiś inny?

Camille93
Posty: 1
Rejestracja: śr 18 sty, 2017

śr 18 sty, 2017

Witam,
jestem tu nowa i chciałabym zacząć uczyć się grać na keyboardzie. Co myślicie o Yamaha PSR-e453?

Raczkovic
Posty: 3
Rejestracja: pt 17 lut, 2017

pt 17 lut, 2017

Myślę że nawet psr e313 na początek by cię zainteresował sam posiadam taki sprzęt i też byl moim pierwszym keyboardem jak najbardziej godny polecenia i dość solidny mam go dobre 7 lat i nigdy mnie nie zawiódł

Raczkovic
Posty: 3
Rejestracja: pt 17 lut, 2017

pt 17 lut, 2017

Myślę że nawet psr e313 na początek by cię zainteresował sam posiadam taki sprzęt i też byl moim pierwszym keyboardem jak najbardziej godny polecenia i dość solidny mam go dobre 7 lat i nigdy mnie nie zawiódł

melodia
Posty: 57
Rejestracja: pn 18 sty, 2016

ndz 19 lut, 2017

Z takich budżetowych keyboardów w cenie 800-1000 zł, warto rozważyć zakup ctk-4400. Keyboard ten ma bardzo dobrze rozwiniętą funkcję edukacyjną a przy tym brzmienie jest już zupełnie na innym poziomie w porównani do tych tańszych modeli.

Wróć do „Keyboard”