Dagmara
Posty: 4
Rejestracja: pt 30 wrz, 2016

pt 30 wrz, 2016

Pewno niedługo, może na początku przyszłego roku będę chciała wymienić swoją starą cyfrówkę na coś lepszego. Obecny instrument ma już pewno z 10 albo i więcej lat i od czasów jego nowości wiem że dużo się zmieniło. Jakie są teraz instrumenty, na które warto szczególnie zwrócić uwagę. Czym te nowe pianina cyfrowe różnią się od tych z przed ponad dekady. I ile trzeba dać za takiej dobrej klasy pianino.

szpila
Posty: 35
Rejestracja: czw 09 cze, 2016

pt 30 wrz, 2016

Oj sporo się teraz zmieniło przez te ostatnie 10 lat, zwłaszcza jeżeli chodzi o precyzyjność klawiatury jak również same próbki brzmień. Instrumenty cyfrowe coraz bardziej odzwierciedlają tradycyjne pianina a nawet fortepiany akustyczne. To ile trzeba wydać, to już zależy wyłącznie od oczekiwań i możliwości samego muzyka. Jeden będzie zadowolony z takiego instrumentu za powiedzmy 3 - 4 tys, drugi będzie miał niedosyt nawet jak wyda 20 tys i powie, że na starym akustyku za 2 tysiące mu się najlepiej grało. Powiedz lepiej w jakich granicach finansowych poszukujesz instrumentu, wtedy będzie łatwiej odnieść się do konkretnego modelu.

Dagmara
Posty: 4
Rejestracja: pt 30 wrz, 2016

pt 30 wrz, 2016

Nie mam jeszcze dokładnie sprecyzowanego budżetu i dla tego robię rozeznanie na czym warto oko zawiesić :shock:
Wiem, że za 3 czy 4 tysiące nie kupi się dobrej klasy pianina, więc pewno będę musiała przeznaczyć na to co najmniej dwa razy tyle.
Tylko w jakim kierunku pójść ?

szpila
Posty: 35
Rejestracja: czw 09 cze, 2016

pt 30 wrz, 2016

Proponowałbym Ci zrobić sobie rozeznanie wśród pianin hybrydowych. Na dzisiejsze czasy, jedynie one najbardziej odwzorowują instrumenty akustyczne i jedynie one mogą z nimi konkurować pod względem jakości klawiatury i pracy całego mechanizmu. I tutaj ceny w tej grupie instrumentów są też mocno rozjechane, bo ceny niektórych z nich są prawie jak z kosmosu. Moim zdaniem wartym uwagi i w miarę w rozsądnej cenie są modele z serii GP. Jest to seria pianin hybrydowych, która powstałą w tamtym roku dzięki współpracy Casio z Bechsteinem. To właśnie Bechstein zaaplikował w tych instrumentach swoje rozwiązania mechanizmu klawiatury jak również brzmienie swojego koncertowego fortepianu.

Dagmara
Posty: 4
Rejestracja: pt 30 wrz, 2016

pn 03 paź, 2016

Trochę popatrzyłam na te nowości hybrydowe w internecie i przyznam że to może być właśnie to coby spełniło moje oczekiwania, tyle że te instrumenty kosztują w granicach 12 - 18 tys. zł, ja raczej zakładałam budżet w granicach 8 - 9 tys.

szpila
Posty: 35
Rejestracja: czw 09 cze, 2016

pn 03 paź, 2016

Wydaje mi się, że w Twoim przypadku najrozsądniejszym rozwiązaniem będzie zwyczajnie udać się do sklepu muzycznego gdzie mają te instrumenty i po prostu je sobie poogrywać. Zobacz i porównaj sobie jak się gra na cyfrówce powiedzmy za 5tys, a jak na instrumencie hybrydowym za 12tys. Będziesz wtedy miała skalę porównawczą i sama zdecydujesz. Na razie żadne pianino cyfrowy nie może równać się z instrumentem akustycznym i jedynie instrumenty hybrydowe, które posiadają mechanizm identycznym jak w akustykach dają nam taki komfort i odczucie.

tomaszg
Posty: 7
Rejestracja: śr 25 cze, 2014

pn 24 paź, 2016

Każdy ma swoje ulubione instrumenty, więc trudno o coś takiego jak najlepsze pianino. Sam mogę polecić jedynie obejrzenie sprzętów takich jak tu
https://hurtowniamuzyczna.pl/offer/17/klawisze-pianina-cyfrowe.html
https://rigexpert.pl/pl/c/Pianina-cyfrowe/161

Dagmara
Posty: 4
Rejestracja: pt 30 wrz, 2016

pn 07 lis, 2016

Mam rozumieć że za takie pieniądze GP wyposażony jest w prawdziwe drewniane klawisze, takie jak w instrumentach akustycznych.

Holo
Posty: 129
Rejestracja: śr 02 gru, 2015

pn 07 lis, 2016

Dokładnie tak, w tych instrumentach masz już pełnowymiarowe klawisze drewniane, a mechanizm pozwala na doskonałą repetycję.

Wróć do „Pianino”