matek20
Posty: 1
Rejestracja: ndz 13 wrz, 2015

ndz 13 wrz, 2015

Witam,

Szukam dobrego pianina cyfrowe do max 2500 zł. Jestem samoukiem, ale zamierzam wziąc kilka lekcji u nauczyciela.
Od dwóch miesięcy pogrywam na keyboardzie 66-klawiszowym, żeby zobaczyć czy do tego się nadaje i czy mam jakąś tam żyłke pianisty :D
Złapałem bakcyla, więc myśle o kupnie pianina cyfrowego. Szukam dobrej, wyważonej, dynamicznej 88-klawiszowej klawiatury. Dobrze, żeby był chociaż jeden pedał.
W przyszłości, zamierzam grać na prawdziwym pianinie, więc chciałbym kupić takie pianino, żebym nie miał większych problemów w przyszłości z przeskoczenia z elektryka na normalne pianino.
Kiedyś coś stukałem na fortepianie, więc wiem, że tam klawisze mają niezły opór, czego np, mój keyboard w ogóle nie ma i wystarczy nawet lekko przyłożyć palec, żeby usłyszeć pełny dzwięk.
Bardzo proszę o pomoc, w znalezieniu najlepszego dla mnie pianina cyfrowego, do 2500 zł.

Gram na gitarze, więc proszę się nie obawiać, że nagle mi przejdzie fascynacja pianinem i przestanę grać :) Zawsze jak się za coś biorę to z odpowiednim zaangażowaniem.

Mam też pytanie w sprawie szerokości klawiatury. Wszystkie klawisze na pianinie cyfrowym mają takie same wymiary jak klawisze na pianinie czy fortepianie ? Czy się różni może kilka cm ?

Holo
Posty: 129
Rejestracja: śr 02 gru, 2015

wt 22 gru, 2015

Poszukaj coś z klawiatur serii privia, są naprawdę bardzo dobrze dopracowane i wiernie odzwierciedlają piano akustyczna nie tylko pod względem brzmieniowym, ale i całej mechaniki, która jest wyjątkowo precyzyjna. Myślę, że do 2,5k jakiś model znajdziesz.
Jeżeli chodzi o twoje ostatnie pytanie, to standardowo każde pianino cyfrowe powinno mieć takich samych rozmiarów klawisze co pianina akustyczne, w końcu mają ie odzwierciedlać :)

Wróć do „Pianino”