Art
Posty: 1
Rejestracja: pn 14 gru, 2015

pn 14 gru, 2015

Witam,

Pytanie do fachowców:

Czy istnieje taki program, który realizuje funkcje keyboardu w komputerze?

A szerzej: Mam prosty keyboard Casio CT-470 (ma ponad 25 lat). Bawię się nim grając sobie dla przyjemności różne znane utwory (używam wbudowanych rytmów z akompaniamentem, klawiatury podzielonej w taki sposób, że lewą ręką podaję akord do akompaniamentu, a prawą gram linię melodyczną). Niestety możliwości mojej "Kaśki" są marne, a moje wymagania duże. Dlatego pomyślałem o programie. Chodzi mi o to żeby do kompa podłączyć mój keyboard (albo kupić klawiaturę), a w kompie odpalić program, który będzie działał tak samo jak keyboard, czyli lewa połowa klawiatury to akord dla akompaniamentu, start rytmu i akompaniamentu synchronizowany wciśnięciem akordu na klawiaturze, prawa połowa to dźwięki dla melodii, a do tego przejścia perkusyjne (u mnie nazywa się to chyba fill-in albo break), regulacja tempa, wybór dźwięków, rytmów itp. Dodatkowo mam nadzieję, że w takim programie byłaby możliwość edycji podkładu, tworzenia nowych, pozyskania podkładów do znanych utworów z sieci (drogą zakupu bądź darmowo). Mile widziane oczywiście inne funkcje, których być może nie znam, bo nie jestem specjalistą, a po prostu "rzępolę" sobie dla przyjemności w domowym zaciszu.

Próbowałem informacji o takim programie szukać w Internecie - także na tym forum - i niczego nie znalazłem. Być może dlatego, że nie wiem jak szukać, bo nie znam fachowej terminologii.

Jeśli ktoś zna taki program (nie wiem czy on istnieje) to proszę o pomoc.

Jeśli uważacie, że takie rozwiązanie jest bez sensu bo np. wygodniej i taniej kupić inny keyboard (lepszy niż mój), który w łatwiejszy sposób umożliwi to czego chcę - to mnie uświadomcie.

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam.

Artur

Wróć do „Keyboard”