minik97
Posty: 3
Rejestracja: śr 15 paź, 2014

czw 20 lis, 2014

Witam serdecznie ;). Mam do wyboru keyboardy Casio CTK-1100, Yamahę PSR 230 i Yamahę YPT-210 i nie wiem który wybrać, może wy mi polecicie który z tych najlepszy i dlaczego :)
Pozdrawiam :)

lorka
Posty: 2
Rejestracja: pt 21 lis, 2014

pt 21 lis, 2014

Minik, a na czym Ci zależy konkretnie w tych klawiszach i dlaczego Twój wybór pada na te 3 modele? Myślę, że to na początku jest bardzo ważne pytanie :)
Ograniczasz się budżetem? Funkcjami? Istotne jest dla Ciebie brzmienie? Czy klawiatura?

Jak odpowiesz na te pytanie, postaram sie doradzić co powinieneś wybrać :)

minik97
Posty: 3
Rejestracja: śr 15 paź, 2014

sob 22 lis, 2014

Witam Cię Lorka. Jestem początkującym graczem i moi koledzy sprzedają takie o to keyboardy, dlatego nie chcę tez kupować na allegro bo od nich będe miał taniej. Interesuje mnie bardziej brzmienie, chodzi mi o to zeby było bardzo zbliżone do prawdziwego pianina, Dodam do tego jeszcze ze dziś doszedł mi nowy model MK-900
Pozdrawiam.

Tomek
Posty: 37
Rejestracja: ndz 14 wrz, 2014

sob 22 lis, 2014

Z takiego zestawu sam bym nie wiedział co wybrać. Twoje typy nie przekraczają wartości 500 zł, tak wiec należy je rozpatrywać w kategorii zabawki muzycznej a nie instrumentu. Obojętnie, który z tych modeli wybierzesz efekt będziesz miał (a) podobny. Proponuję dozbierać i kupić coś z wyższej półki. Ale jeżeli już koniecznie się upierasz to wybrał bym ten model, na który producent daje najdłuższą gwarancję.

lorka
Posty: 2
Rejestracja: pt 21 lis, 2014

ndz 23 lis, 2014

A to wiele zmienia :) Od znajomych to warto kupować, od obcych już nie radzę :)
Tomek ma trochę racji, bo jednak aby klawisz śmigał jak ta lala to trzeba trochę więcej wydać. Tomek napisałeś o gwarancji, a tutaj pytanie do Minika kiedy koledzy go kupili i czy nadal klawisze są na gwarancji. Z tego co się orientuję Yamaha daje 2 lata, Casio 3.

Yamahę 210 nie brałabym pod uwagę, bo 230 jest chyba jego następcą w każdym razie ma więcej polifonii i wgranych melodii. Casio i Yamaha są dość podobne mimo, że różnią się polifonią i liczbą wgranych utworów, ale ta liczba nie jest aż tak duża. Meike z tego co kojarzę jest chińskie i sporo osób na nie narzeka. Poszukam jeszcze specyfikacji, bo na razie widze że wujek google nie pomaga ;) Wydaje mi się, że Twój wybór powienien ograniczyć się pomiędzy Casio a Yamahą.

yooki
Posty: 26
Rejestracja: pn 27 paź, 2014

czw 27 lis, 2014

Minik97 zastanów się jeszcze nad inną opcją Ctk-1300, a to między innymi z tego względu, że jak kupisz go w najbliższym miesiącu to dostajesz zasilacz gratis. Wtedy cenowo wychodzisz bardzo podobnie, bo do 1100 musisz (z tego co mi się wydaje) dokupić zasilacz. Nie widziałam, żeby Yamaha miała teraz jakąś promocję świąteczną, no tylko w Lidlu sprzedawali jakiś keyboard, ale totalnie nie pamiętam który…

Wróć do „Keyboard”